Ознака: комисија за надворешна политика
Македонија 16.06.21 | 08:42

Османи пред пратениците ќе објаснува за што се разговара со Бугарија

Во Собранието на Република Македонија денеска седница треба да одржи Комисијата за надворешна политика. На дневен ред е разгледување на прашањето за почеток на пристапните...

Македонија 14.06.21 | 12:12

Mилошоски ја закажа комисијата за Бугарија, ќе се охрабри ли Османи да дојде?

Антонио Милошоски за во среда ја закажа Комисијата за надворешна политика на која треба да се расправа за односите со Бугарија. На неа е поканет и министерот за надворешни...

Македонија 01.12.20 | 10:36

Одбиен предлогот: Власта не сака да се утврдат национални позиции за односите со Бугарија

Со 4 гласа ЗА и 5 гласа против владеачкото мнозинство СДСМ и ДУИ го одби предлогот на Комисијата за надворешна политика да се разгледува точката Утврдување на национални...

Македонија 12.11.20 | 17:26

Милошоски: Мора да се знае за што преговара владата со Бугарија

Уште еднаш сакам да потенцирам дека е надвор од парламентаризмот, контролата на власта и европските вредности, поканети министри во парламентот, кој што ги избрал да...

Македонија 12.11.20 | 12:30

Милошоски: Заклучоците од Комисијата ги предложивме во дневниот ред на денешната седница на Собранието

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика, Антонио Милошоски, најави дека заклучоците од денешната седница на Комисија за надворешна политика...