Ознака: коментари
Скопје 27.10.21 | 18:27

„Ви фуфка од Данелче, па патриот изиграваш“: Граѓаните бесни што Заев се занимава со државјанството на Арсовска

Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин на Бугарија и за Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, изјави денеска премиерот Зоран Заев во „Утрински брифинг“....

Македонија 07.10.21 | 11:47

Продолжниот кабел од модуларната болница виден како се шета по пазари и трговски центри

Продолжниот кабел од модуларната болница виден како се шета по пазари и трговски центри, коментира пратеникот Антонио Милошоски. Тој сподели бесни коментари од јавноста...

Македонија 11.09.21 | 14:51

Заев го разбуди гневот и револтот на граѓаните

Пемиерот Зоран Заев го разбуди гневот и револтот на граѓаните откако и по четири дена од трагичната несреќа во модуларната болница во Тетово во која животот го загубија...

Македонија 30.08.21 | 11:05

Нервозата им избива со мизогонија и сексизам: Директорот на Шилегов на „Фејсбук“ со вулгарни коментари на сметка на Арсовска

Мизогини и сексистички коментари, кои не доликуваат во никој случај, а посебно кога доаѓаат од уста на функционер и човек платен од народот, деновиве диригирано се насочени...

Македонија 26.08.21 | 17:33

Ако новите кандидати за градоначалници од СДСМ се „најдоброто за вашата општина”, дали тие што не добија втор мандат беа „така-така за вашата општина”?!

На социјалните мрежи не стивнуваат коментарите за изборот на кандидатите на СДСМ за градоначалници. Ако новите кандидати за градоначалници од сдсм се “најдоброто...

Македонија 16.08.21 | 08:46

„Менгеле ко да ти е дедо, народ убиваш за пари и малку власт“ – остри коментари до Филипче од јавноста, бесни се што ги дискриминира и присилува

Протестот е уставно загарантирано право, но исто такво е и правото на здравје. Мерките кои ги предлагаме се веќе докажано ефикасни, а вакцинацијата единствен начин да...

Македонија 07.08.21 | 14:21

Повторно одмазничко порно во Македонија

Повторно одмазничко порно во Македонија, коментира извршната директорка на Коалицијата Маргини, активитската за човекови права Ирена Цветковиќ за линчот поради домашно...

Македонија 22.06.21 | 14:27

И тебе те чекавме на аеродром, па сега ти е страв да кажеш за кого си играл

Поранешниот ракометен репрезентативец, денеска директор на Агенција за млади и спорт Наумче Мојсоски преку „Фејсбук“ соопшти дека автобус за пречек од пред институцијата...

Македонија 30.03.21 | 17:18

Нема потреба од нови мерки – сите ќе умрете

Според анализите на епидемилозите, нема потреба од воведување на нови дополнителни рестирктивни мерки, односно истите не би дале резултат со оглед на тоа што се наоѓаме...

Македонија 14.03.21 | 08:25

Божиновски: Утре ќе ве гласаат, истите пи**и шо ги ебете со путер, во време на пандемија кога нема вакцини

Социјалните мрежи синоќа беа преплавени од коментари за Љупчо Николовски, а администраторот на неговиот профил ги бришеше коментарите. Божидар Божиновски на фејсбук...

Македонија 14.02.21 | 11:48

Тапаните, кај се? Нели е срамота ваков циркус за едни вакцини?

Утринава на граничниот премин Табановце во Македонија премиерот Зоран Заев ја прими донацијата од 4.680 дози од вакцината на „Фајзер“ од српскиот претседател, Александар...

Македонија 14.01.21 | 12:20

„Одете во Арачиново вака“, „Хунта сака, а и ќе направи војна“: Остри коментари на социјалните мрежи по апсењата во Вевчани

Граѓаните на социјалните мрежи револтирано коментираа за вчерашниот упад на полицијата во Вевчани и апсењето на маскираните карневалци. „Јас не знам што се буните,...

Црна хроника 19.07.20 | 17:27

Кичевец доби кривична пријава бидејќи пишувал коментари со закани на претставници на политички партии

Поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“, ОВР Кичево поднесе кривична...

Здравје 01.07.20 | 09:14

Tребаше да ја убијат, СЗО ви плаќа за секој починат: Неверојатни коментари на социјалните мрежи

Требаше да ја убијат, не само да ја тепаат. Ова е еден од бројните коментари на социјалните мрежи по вчерашниот инцидент во ГОБ „8-ми Септември“ во Скопје, каде поради...

Економија 12.06.20 | 17:34

Некој добил 300 место 3.000 денари, некој пак огромна сума: Лавина реакции по објавувањето на листата корисници на платежна картичка

Наместо 3.000 денари, добиле само 322 денари, пензионери на кои не им следува ниту денар, добиле огромни суми пари на своите сметки. Некои пак се жалат дека ги нема на листата...

Македонија 04.06.20 | 14:54

Tи не се секирај многу, моторчето и правец Дојран со другарите, му порача јавноста на Заев по прозивките до Мицкоски

Ако ние политичарите не се придржуваме на одлуките и забраните, ако ние даваме погрешен и срамен пример пред граѓаните, тогаш не треба ни да се занимаваме со политикa,...

Македонија 04.06.20 | 12:01

Коста го нападна Мицкоски, вакви реакции не очекуваше

Иако скоро сите сопартијци функционери му се во самоизолација, а СДСМ кластер сам по себе, портпаролот на партијата Костадин Костадинов вчера на „Твитер“ го нападна...

Македонија 31.05.20 | 19:52

„О, Заев, кој ќе гласа за криминалец ко тебе!“, му порачаа граѓаните на неговото „Избори час поскоро“

Избори мора да има час поскоро, порача предмалку на „Фејсбук“ претседателот на СДСМ Зоран Заев, баш на денот кога во Македонија има 62 новозаболени, а 11 лица починаа...

Македонија 30.05.20 | 11:28

Филипче, вие и вашата влада сте најопасниот вирус во Македонија

Филипче, вие и вашата влада сте најопасниот вирус во Македонија, порачаа граѓаните откако неколку дена по ред бројот на починати и новозаразени од коронавирусот е во...

Македонија 30.05.20 | 10:41

Доста, народот жив го јадовте, имавте шанса да работите и тогаш Миле ви беше крив

Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер Наќе Чулев...