Ознака: комбе
Македонија 10.04.21 | 13:38

Арсовски: Дали комбето во кое е фатена дрогата е во сопственост на фирма на Заеви?

На новинарско прашање: Излеговте со сомневања за вмешаност на власта во случајот за заплена на дрога која што се случи вчера, ваш коментар?, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Црна хроника 29.09.20 | 09:30

Повредени 17 припадници на АРМ во судар на автобус и комбе: Детали за сообраќајката на патот Штип-Радовиш

Сообраќајна несреќа се случи утринава на патот Штип-Радовиш, кај местото викано „Осми километар“, во која учествувале автобус и комбе. Според првичните информации...

Црна хроника 05.09.20 | 19:05

Ја допирал по телото во комбе кое одело за Охрид

На 04.09.2020 во 15.45 часот во СВР Охрид, 22-годишна девојка од Охрид пријавила дека околу 14.10 часот во комбе кое сообраќало од Струга кон Охрид непознато лице ја допирало по...

Црна хроника 17.07.20 | 10:48

Комбе со мигранти удрило во рампата на наплатната кај Миладиновци

Tоварно моторно возило „ивеко“ во кое имало мигранти, изутрината удрило во рапма, а потоа во бетонска жардињера на наплатната станица кај Миладиновци во близина на...

Црна хроника 08.07.20 | 23:52

Тешко повредени 4 мигранти, возачот на комбето избега

Неколку лица се повредени во сообраќајната несреќа што вечерва се случи на магистралниот пат Струмица – Валандово, кај Раборска раскрсница. Станува збор за превртено...

Црна хроника 08.07.20 | 23:18

Пожарникари извлекувале повредени патници вечерва откако се преврте комбе кај Струмица

Тешка сообраќајка се случила вечерва околу 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица – Валанандово, пренесе локалниот портал „Струмица денес“. (фото: Струмица денес) Шест...

Здравје 28.02.20 | 16:45

Негативни резултати има пациентот од утрово, возачот на комбето со симптоми спроведен во излолација во струмичката болница

Министерит Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави дека пациентот за кој се чекаа резултати утрово е негативен, додека шоферот кој ја возеше со комбето...

Црна хроника 12.02.20 | 11:14

Откриени 22 илегални мигранти во српско комбе на автопатот Демир Капија –Неготино

Полициски службеници синоќа, при контрола пронашле 22 лица-мигранти во товарно моторно возило „рено мастер”, со српски национални ознаки, на автопатот Демир Капија...

Црна хроника 20.12.19 | 13:31

Осуммина повредени во судир на комбе и автомобил во Гостивар

Осум лица се задобиле со повреди откако на еден од влезовите на Гостивар се судриле автомобил и комбе. Меѓу повредените е и малолетено лице кое без дозвола управувало...

Црна хроника 16.11.19 | 18:14

Дванаесет мигранти пронајдени во комбе на автопатот Куманово – Табановце

12 мигранти од Авганистан и Пакистан биле откриени во четвртокот вечер, во комбе на автопатот Куманово – Табановце и приведени од полицијата. Како што соопшти МВР, на...

Црна хроника 09.11.19 | 17:34

Шестмина мигранти приведени на автопатот Куманово-с.Табановце

Во комбе биле откриени шестмина мигранти на автопатот Куманово – с.Табановце, во близина на обиколницата. Од нив тројца биле од Пакистан, двајца од Авганистан и еден...

Црна хроника 26.09.19 | 10:39

Со комбе удрил струмичанец, починал на лице место

Вчераутро, во круг на индустриска зона во Струмица, товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А. (40) од Прилеп, удрило во пешакот...

Црна хроника 01.08.19 | 10:14

Комбето преминало на спротивната коловозна лента, автобусот се обидел да го избегне

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес – Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи тешка сообраќајна...

Црна хроника 13.07.19 | 13:14

Се преврте комбе на автопатот кон Тетово, повеќе лица се повредени

Три лица меѓу кои и малолетник завршиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила вчера напладне на автопатот Мајка Тереза, во насока од Скопје кон Тетово. Како...

Црна хроника 27.03.19 | 15:19

Го удрил со комбе, па го нападнал со уште две лица

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Чаир, Е.Б. (27) од Скопје пријавил истиот ден околу 11 часот, додека се движел по улицата „Гвадалахара“, бил удрен од комбе кое...

Скопје 17.03.19 | 14:28

Комбе остана без тркало на кружниот тек во Ѓорче Петров

Комбе кое превезувало патници остана без тркало среде булевар во Скопје, на кружниот тек во општина Ѓорче Петров што предизвика паника кај патниците и другите учесници...

Скопје 17.03.19 | 12:15

На комбе со патници му излета тркалото среде Скопје

Видео кое се појави во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ предизвика гнев и несигурност кај возачите и пешаците во сообраќајот. Имено на видео снимката која е поставена...

Црна хроника 04.01.19 | 10:17

Комбе прегази жена, со тешки повреди пренесена на Клиника

На магистралниот пат Штип – Велес кај кртосницата Овче Поле, вчера околу 18,55 часот, Г.С.(48) од Скопје управувајќи товарно моторно возило „опел мовано” со скопски регистарски...