Ознака: колектор
Економија 19.02.20 | 12:34

ЈП „Колекторски систем“ уште неотворено го блокираа за 2.500.000 евра

Јавното претпријатие „Колекторски систем“ никако да профункционира со полн капацитет. Овојпат уште неотворено замислете го блокираа. Општина Струга им ја блокира...

Македонија 20.12.19 | 17:29

Премиерот во заминување, Заев: Следува комплетна санација на колекторскиот систем во Охридското езеро

Премиерот во заминување, Зоран Заев денеска го посети Охрид. По посетата на својот фејсбук профил напиша: Започнаа работите на чистење и реконструкција на колекторскиот...

Македонија 09.11.19 | 10:28

Заев: Знаеме да се грижиме за нашите скапоцености

После неполна година подготовки и барање најдобри решенија и финансиски средства за реализација, почнаа работите на санација на колекторскиот систем во охридско-струшкиот...

Калеидоскоп 04.09.19 | 09:27

Охрид SOS: Откако заврна во Охрид реалноста (канализацијата) која упорно се игнорира „исплива“ на површина

Охрид SOS изминативе денови на социјалните мрежи спореди фотографии и видео со кое ја прикажува загаденоста на Охридското езеро. Пред некој ден заврна во Охрид. Само...

Економија 04.09.19 | 09:11

Владата финансиски ќе помогне во ревитализација и доградба на колекторскиот систем на Охридското Езеро

Со ребалансот на Буџетот за 2019 година Владата ќе издвои 183 милиони денари за Колекторскиот систем за заштита на Охридското Езеро согласно потребите за УНЕСКО и природните...