Ознака: код
Македонија 12.04.20 | 21:17

Oд Здравствениот дом или од полицијата – кој е човекот што ги објави списоците со заболени во Куманово?

Пред неколку дена беше поднесена кривична пријава за злоупотреба на лични податоци, заради неовластено објавување на списоци со наслов Корона вирус -КОВИД 19 за граѓани...

Македонија 16.12.19 | 08:48

Агенти на УБК со двојни идентитети работеле за странски служби

Управа за безбедност и контраразузнавање открива и попречува дејности насочени кон поткопување или уривање на поредокот утврден со Уставот и загрозување на безбедноста...

Македонија 05.12.19 | 11:36

Идентитетот бетон: Македонија во Лондон е под кратенката НОМ

Премиерот Зоран Заев и едно НОМ во заграда. Вака стои на столчето резервирано за премиерот во заминување на Самитот на НАТО во Лондон. Прашањето кое прва го постави активистката...

Македонија 03.11.19 | 16:47

Има блиски пријатели во военото воздухопловство на АРМ: Кој е Ѓаковиќ, основач на фирмата Сархемс, избрана за хеликоптерска итна помош

Емисијата Код најавува раговор со КОД: Саша Ѓаковиќ- избран за партнер на владата во хеликоптерско спасување, вели се е на шведски трошок, а имал и пријатели во воената...

Македонија 29.10.19 | 12:38

„Код“ открива: Кај Катица Јанева пронајдена чанта „Луј Витон“ на која со златни букви се изгравирани нејзините иницијали

Екипата на „Код“ открива дека кај специјалната обвинителка Катица Јанева била пронајдена чанта од марката „Луј Витон“ на која со злато се изгравирани нејзините иницијали. Според...

Македонија 20.10.19 | 14:28

Боки ја сликал Катица Јанева со 50.000 евра

КОД објавува дека дел од парите се најдени во сеф во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Според спецификацијата која претходно е направена врз банкнотите...

Македонија 29.09.19 | 19:34

Верушевски никогаш не верувал во автентичноста на бомбите

Од оние кои имаат сознанија за случајот, исказот на Верушевски во истрагата за Пуч го оценуваат како обемен, содржаен кој открива како всушност е извршено снимањето...

Македонија 22.09.19 | 20:30

Јовески: Истражуваме дали парите од торбата „Луј Витон“ завршиле во сефови

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки поврзани со предметот...