Ознака: коцкање
Црна хроника 11.02.23 | 08:13

Се коцкале по станови во Скопје: МВР одзело 50 лаптопи, 351 мобилен, уапсени 11 Турци

На 08.02.2023 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР, Сектор за економски криминал и корупција, Сектор за компјутерски криминал и дигитална...

Естрада 12.11.22 | 21:11

Исто како во песната на Балашевиќ „Божа звани пуб“: Kaко Аркан и другарите во Загреб прокоцкале 3,5 милиони марки

Зоран Савиќ или како што сите го знаат по прекарот Зоки Швица, трикратниот шампион на Швајцарија во фул контакт, раскажа се случило со мистериозниот хотелски комплекс...

Црна хроника 04.09.22 | 10:58

Приведени шест лица поради неовластено организирање игри на среќа во Битола

Полициски службеници од СВР Битола – ОКП Битола-Отсек за општ криминал во рамките на оперативниот план „Безбедно лето“, вчера по добиена оперативна информација дека...

Црна хроника 01.05.22 | 12:39

Во угостителски објект во Тетово нема што немало: Пронајдено марихуана, реквизити за комар,чипови, карти, коцки и нож

Синоќа од страна на полициски службеници од Одделението за  недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово лишен е од слобода И.Б.(39) од Тетово. При контрола извршена...

Калеидоскоп 03.01.22 | 09:19

Oсвоила над 200.000 евра во казино во Франција за Нова година

Жена освоила повеќе од 200.000 евра на новогодишната ноќ во казино во Сен Мало, Бретања, Франција… Инаку, како што изјави вчера директорот на казиното, 40-годишничката ставила...

Калеидоскоп 24.02.21 | 08:42

Љупчо Николовски Фуфо: Коцката ми го уништи животот, губиш пари, па образот, па семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави се каматите...

Скопје 02.09.20 | 09:39

Директорот Галетановски: Еве и да сум бил у казино, тоа е мој живот бе телетабис

Директорот на Зоолошката градина – Скопје, Ѓорѓи Галетановски – Чомбе влета во жестока расправија на социјалните мрежи, во која призна дека се коцка, но и дека според...

Македонија 06.07.20 | 09:19

Села вети ограничување на коцкањето во првите сто дена влада

Носителот на кандидатската лицата за пратеници за Шестата изборна единица Зијадин Села доцна синоќа во рамки на предизборните активности и заедно со кандидатите за...

Македонија 17.01.20 | 12:07

Еден ден пред техничката влада случен договор за купување на 1.500 апарати за коцкање

Државната видео лотарија на Македонија со народни пари ќе добие 1.500 апарати за коцкање во вредност од повеќе од 6,5 милиони евра. Договорот е склучен со компанијата „Евро...

Балкан 08.12.19 | 17:11

Во обложувалница на голем одмор: Средношколците во Србија масовно се коцаат

Секој трет ученик во прва година средно образование во Србија се коцка, покажува истражувањето на Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“. Во текот...