Ознака: коце трајановски
Скопје 25.01.21 | 22:23

Трајановски: На Шилегов му оставив полна каса пари и готова комплетна документација за проекти со коi тој сега се фали

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, во вечерашното интервју во емисијата „Филибастер“ на Радио Лидер, изјави дека кога заминал од градоначалничката...

Македонија 22.12.20 | 11:09

Трајановски: ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше во организација на протестите на 27 април

На денешното рочиште за настаните од 27 април сведочеше поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски. Тој истакна дека во периодот на 2016 и 2017 година бил член...

Македонија 22.12.20 | 08:48

Мицкоски повикан за сведок за „27 април“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски  повикан е за сведок за денешното рочиште за случајот „27 април“. Покрај него, повикани се и поранешниот градоначалник на Скопје...

Македонија 20.12.20 | 21:22

Трајановски: Шилегов своевремено протестираше под маска за загадувањето, за сега Скопје да е меѓу петте најзагадени градови во светот

Вечерва во Дневникот на Сител телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, кој истакна дека градот Скопје...

Македонија 20.12.20 | 20:41

Трајановски: Оставивме 14 проекти за реализација, а Град Скопје за три години се задолжи 30 милиони евра, каде ги потроши Шилегов парите?

Во изминативе три години имаме три години на неработа и нереализација на Шилегов, градот не изгледа поинаку, градот за три години се задолжи 30 милиони евра, граѓаните...

Македонија 17.12.20 | 20:24

Класичен поткуп – 500.000 евра за Арачиново за справување со Ковид кризата, а за другите општини ништо

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски. Тој во вечерашното...

Македонија 17.12.20 | 19:27

За идеи како тие на Царовска народот пресудува посилно отколку како за неасфалтирана улица

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски. Тој во вечерашното...

Македонија 01.12.20 | 14:13

Трајановски: И Македонци и Албанци, и Срби и Турци се собравме за спас на Македонија

Сега е време да се побара оставка од Зоран Заев кој ги распродава националните интереси како на тезга, рече поранешниот скопси градоначалник Коце Трајановски, кој се...

Македонија 18.09.20 | 22:09

Трајановски: Јанкулоска е една од жртвите на политичкиот прогон кон ВМРО-ДПМНЕ

Власта продолжува со притисок и освета кон неистомислениците, судот под притисок носи политички одлуки, што во една демократски развиена држава не смее да се случи. Извршна...

Скопје 28.07.20 | 17:54

Трајановски до Шилегов: Дали Универзална се жртвува за изградба на 50 згради кај Треска?

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски се противи на идејата која ја промовира неговиот наследник Петре Шилегов за дислокација на Универзалната Сала. Тој...

Скопје 22.05.20 | 16:13

Коце Трајановски за Шилегов: На Петре ќе му требаат 10 мандати да го замени возниот парк на ЈСП

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски објави статус на Фејсбук преку кој му се потсмева на актуелниот градоначалник Петре Шилегов во врска со купените...

Скопје 03.05.20 | 15:22

Koце Трајановски со порака до Шилегов: Не биди тврдоглав, реализирај ги моите проекти

Деновиве беше пуштен во употреба вториот дел од бул. Христијан Тодоровски Карпош и со тоа се финализираше мојата заложба за поврзување на овој дел од градот со обилколницата....

Скопје 11.04.20 | 12:14

По барање на Коце Трајановски кинескиот град Нанчанг ни испрати 50.000 заштитни маски

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски јавно се заблагодари на градоначалникот на збратимениот кинески град Нанчанг за брзата реакција на неговото...

Скопје 23.03.20 | 18:27

Трајановски: Го повикувам Шилегов да побара помош од збратимениот кинески град Нанчанг

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски преку својот Фејсбук профил апелира до градоначалникот Петре Шилегов да побара помош од збратимениот кинески...

Скопје 09.01.20 | 15:46

Трајановски: Петре, Скопје се сака со работа!

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски на својот фејсбук профил напиша: Повеќе од 2 години слушам невистини дека во градот не е оставен ниту еден проект....

Скопје 02.01.20 | 12:24

Трајановски до Шилегов: Вака ли ќе го правите Скопје зелена престолнина?

Пораншениот градоначалник на Скопје Коце Трајановски јавно го повика сегашниот Петре Шилегов да одговори зошто додека сите слават Нова година, багери го уништуваат...

Црна хроника 14.12.19 | 11:26

Oбвинителството нема да го гони Коце Трајановски за изборот на директор на Водовод

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски и уште три други лица нема кривично да одговараат за злоупотреба на службената положба и овластување во врска...

Скопје 13.12.19 | 19:50

Чекаше да се заборави дека ти оставив готов проект за Пластичарска, па да почнеш?

Чекаше да се заборави дека ти оставив проект, па да започнеш со градба? Вака поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, јавно го прозва сегашниот, Петре Шилегов. Денеска...

Македонија 21.11.19 | 15:27

Илиевски за Шилегов: Не е страшно што не си ја знае историјата, не гo интересира него историја

Му дадовте улица на Борис Сарафов во Ѓорче Петров, а Сарафов го убил Ѓорче Петров, му рече синоќа сегашниот скопски градоначални Петре Шилегов на поранешниот Коце Трајановски,...

Скопје 20.11.19 | 21:22

Шилегов: Само нека ми ги префрлат спомениците, ќе видите што е уривање

Скопје 2014“ е проект на централната власт, а не на локалната власт, рече поранешниот градоначаник на Скопје, Коце Трајановски вечерва во емисијата „Само вистина“, на...