Ознака: коце трајановски
Скопје 13.11.21 | 14:10

Трајановски: Делата оставени после секоја генерација остануваат да говорат, честит празник Скопје!

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски, го честита „13- Ноември“ ден на ослободувањето на Скопје. Денес навршуваат 77 години од херојскиот чин на...

Скопје 11.10.21 | 17:30

Шилегов се фали со проекти на Коце Трајановски

Петре Шилегов продолжува да се фали со проекти на претходниот градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски.Пешачкиот мост кој денеска Шилегов го пушти во употреба...

Македонија 08.09.21 | 14:31

Трајановски: Македонија со СДСМ е во застој, затоа да се избориме за победа на ВМРО-ДПМНЕ да се подобрат условите за живот

Локалната самоуправа е многу значајна во развојот на една држава, Европа се темели на локален и регионален развој, за жал кај нас не е така, изјави поранешниот претседател...

Скопје 31.08.21 | 23:36

Трајановски: Арсовска ќе работи за интересите на скопјани

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски ѝ даде јавна поддршка на кандидатката за градоначалник на Скопје Данела Арсовска. Со одлука на извршниот и централниот...

Скопје 22.08.21 | 20:09

Нас мал ни беше паркингот, па моравме само двокатните да ги паркираме, му порача Трајановски на Шилегов

Нас мал ни беше паркингот па моравме само двокатните да ги паркираме, напиша поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски, како реакција на фалбите на сегашниот...

Скопје 09.08.21 | 22:51

Трајановски бара отчет од Шилегов: Зошто нашата е двојно поскапа од пожарникарската скала во Загреб?

Денеска читам уште една клевета кон мене односно, Коце бил крив за ниската плата на пожарникарите. Претходната клевета беше кога Шилегов ја покачи цената на водата воведувајќи...

Скопје 17.07.21 | 16:51

Трајановски: Шилегов го заврши она што му е полесно пред избори, мега проектот фаќа прашина низ градските фиоки

Поранешниот градоначалник на градот Скопје Коце Трајановски птреку статус на Фејсбук пишува дека скопјани денеска добија уште еден проблем. -Денеска скопјани добија...

Скопје 11.07.21 | 14:55

Сообраќаен хаос и дупки на улиците: Коце Трајановски покажа какво беше Скопје пред тој да стане градоначалник

Коце Трајановски со видео ги потсети Скопјани како изгледаше градот  пред тој да стане градски татко. Тесни улици и булевари, сообраќаен хаос. Ниту трага од реновираните...

Скопје 02.07.21 | 14:23

Коце Трајановски можен кандидат за старо-нов градоначалник на Скопје

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција откри дека Коце Трајановски е едно од имињата кое се мери на анкетите за кандидат за градоначалник...

Македонија 01.07.21 | 23:20

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази Баба, истакна дека со СДСМ на власт општините и јавните...

Скопје 15.06.21 | 20:28

Во мое време Скопје беше во финансиска позитива: Барем да ги исполнеше ветувањата

Во вечерашното издание на емисијата “Што не е јасно?” гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски кој зборуваше...

Скопје 15.06.21 | 19:41

Трајановски: Петре Шилегов е главниот виновник за четиригодишната стагнација на град Скопје

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски кој...

Скопје 14.05.21 | 18:40

После 3,5 години успеавте да ја уништите скопската и македонска фудбалска гордост ФК ВАРДАР

Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов, после 3,5 години успеавте да ја уништите скопската...

Македонија 28.04.21 | 14:33

Зад Коце се проектите за Скопје, зад Шилегов се скандалите

Зад Коце се проектите за Скопје, зад Шилегов се скандалите, смета новинарот Драган Павловиќ Латас. Колку и да се трудат ботовите и „советниците“ на СДСМ платени од владини...

Скопје 27.04.21 | 20:51

Трајановски: Шилегов првин нека изгради нешто за Скопје, а потоа нека се дрзне да руши што е изградено од ВМРО-ДПМНЕ

„Додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт се градеше. Да не набројувам се што се изгради и направи во градот Скопје. Ајде кажете ми во изминатиот период што за четири години се...

Скопје 27.04.21 | 19:48

Трајановски: Со брзиот автобус на Шилегов ќе се уништат 30-40.000 квадратни метри зеленило

Јас моето мислење за овој проект го кажав на мојот ФБ и тоа два пати. На некој начин го предупредив и сакав да му дадам дознаење на градоначалникот Шилегов дека ова не...

Скопје 07.04.21 | 13:33

Коце Трајановски: Од ковид-19 почина Бранко Трајчевски, вистински професионалец во правната фела

Коце Трајановски, поранешниот градоначалник на Скопје на својот профил на Фејсбук објави дека битката со ковид-19 ја загубил Бранко Трајчевски, вработен во Град Скопје. Замина...

Скопје 27.02.21 | 13:58

Трајановски: Скопјани нема по што да го памтат Шилегов, тој е најлошиот градоначалник

Во денешното издание на „Студио” на Канал 77 членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски истакна дека Петре Шилегов не заслужува уште еден мандат. Шилегов историски...

Скопје 18.02.21 | 22:15

Трајановски до Шилегов: Дали ќе ги смените имињата на улицата и плоштадот Македонија?

Два дена внимателно читав предлозите за имиња на улици во Скопје. Читам и не можам да се начудам и си викам: Толку ли ги мразат Македонците??? Петре, која ви е целта на менување...

Македонија 29.01.21 | 10:04

Трајановски: Власта преку Шилегов сака да го уништи СРЦ Треска, ова земјиште владата го пренамени од земјоделско во градежно

Коце Трајановски од ВМРО-ДПМНЕ денес гостуваше во „Утрински Брифинг“ при што говореше за состојбата на СРЦ Треска. Вистината е многу јасна, меѓутоа Петре Шилегов секогаш...