Ознака: Коби Брајант несреќа
Кошарка 16.05.20 | 23:59

Пилотот на хеликоптерот на Коби не бил под дејство на алкохол

Неколку месеци по несреќата познати се деталите за загинувањето на НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка Џијана. Тие починале веднаш по лупнувањето на леталото...

Кошарка 01.02.20 | 10:20

Телата на Коби и Џиџи биле пронајдени прегрнати

Коби Брајант ја прегрнувал својата ќерка Џана во последните секунди од животот. Така биле пронајдени телата на двајцата. Тие починаа во хеликоптерска несреќа. Полицијата...

Кошарка 30.01.20 | 11:12

Сопругата на Брајант се огласи првпат по несреќата: Ви благодариме

Сопругата на кошаркарската НБА легенда Коби Брајант, Ванеса, вчера преку „Инстаграм“ првпат се огласи до јавноста по хеликоптерската несреќа во која ги загуби сопругот...

Филм 27.01.20 | 13:47

Филмот за кој Коби Брајант доби „Оскар“

Краткометражниот анимиран филм под името „Dear Basketball“ за кој Коби Брајан во 2018 година доби „Оскар“.

Кошарка 27.01.20 | 10:57

Рик Фокс е жив, не бил во хеликоптерот со Брајант

Голем број на американски медиуми синоќа јавија дека заедно со кошаркарот Коби Брајант во хеликоптерската несреќа загинал и неговиот поранешен соиграч од „Лејкерс“,...

Кошарка 27.01.20 | 10:33

Објавени снимките од моментот кога телата се пренесуваат, пилотот бил предупреден дела лета прениско

Пилотот на хеликоптерот во кој загина кошаркарот Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка и уште седум луѓе, бил предупреден дека лета опасно ниско пред да се урне во брдата...

Кошарка 27.01.20 | 10:24

Македонскиот кошаркар емотивно за Брајант: Го натера тоа 11-годишно момче да си го брка сонот

Малдиот македонски кошаркат Дарко Димковски, кој има неверојатна сезона во дресот на германскиот регионален лигаш ТС Швертер од Дортмунд напиша емотивна порака по...

Музика 27.01.20 | 09:57

Доделувањето на „Греми“ почна со трибјут за Коби Брајант

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемониајта почна со едноминутно...

Останати спортови 27.01.20 | 09:54

Во хеликоптерот на Коби загина уште едно спортско семејство

Џон Алтобели, бејзбол тренерот на колеџот Оринџ Коуст, неговата ќерка Алиса и сопругата Кери загинале во хеликоптерот на Коби Брајант кој се урна вчера близу Лос Анџелес,...

Кошарка 27.01.20 | 09:48

Ги гушкаше моите деца како да се негови: Емотивен поздрав од Шек до Коби

Не постојат зборови за да се изрази болката низ која поминувам поради оваа трагедија во која ги избубив мојата внука Џиџи и мојот брат Коби Брајант, напиша синоќа Шекил...

Кошарка 26.01.20 | 22:37

Најважно во животот му беше присуството на ќерките на последниот натпревар: Тато, па ти си бил добар!

Медиумите од САД откриваат нови детали за несреќата во која животот го загуби Коби Брајнт, во хеликоптерот била и една од неговите ќерки, 13 годишната Џана Марија. Оваа...

Кошарка 26.01.20 | 22:22

И Рик Фокс, поранешниот соиграч на Коби, бил во хеликоптерот

Според информациите кои кружат на социјалните мрежи во хеликоптерот бил поранешниот соиграч на Коби, Рик Фокс. Фокс е роден на 24 јули 1969 година, стапнувајќи на НБА-сцената...

Калеидоскоп 26.01.20 | 21:17

На Твитер во 2012 ја предвидоа смртта на Коби Брајант

Прашањето за предвидување на судбината секогаш буди големо интересирање. Многумина ја предвидуваат иднината, но со различен успех. Во 2012 на Твитер предвидоа дека Коби...