Ознака: коалиција за подобра македонија
Македонија 21.10.19 | 20:47

Коалицијата За подобра Македонија отсега ќе се вика Коалиција за обнова на Македонија

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Коалицијата за подобра Македонија едногласно се преименува во Коалиција за обнова на Македонија, изјави...

Македонија 21.10.19 | 19:57

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски по средбата со коалициските партнери

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во седиштето на партијата има средба со коалиционите партнери. Средбата на коалицијата „За обнова на Македонија“ следува по вчерашната...

Македонија 31.08.19 | 16:44

Потребни се предвремени парламентарни избори за да се стави крај на агонијата во која е западната државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и потпретседателот Владо Мисајловски, денеска оствари средба...

Македонија 17.01.19 | 20:11

Мицкоски: Македонија е држава каде што веќе нема владеење на правото

Денеска имавме состанок со лидери и претставници на политичките партии кои се дел од коалицијата „За подобра Македонија“, која ја предводи ВМРО-ДПМНЕ. Разговаравме...