Ознака: Коалиција на СДСМ
Македонија 17.09.21 | 10:28

Демократскиот сојуз на Власите од Струга ја напушта коалицијата со СДСМ

Колективното раководство на Општинската организација на Демократскиот сојуз на Власите за општина Струга ги известува своите членови поддржувачи и симпатизери дека...

Македонија 08.09.21 | 16:47

Се ситни коалицијата: Пет партии помалку се со СДСМ од минатите избори

СДСМ и уште 20 партии попладнево потпишаа Договор за заеднички настап на претстојните локални избори. Како што изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев по заедничката средба...

Македонија 17.09.20 | 20:06

Коалициските партнери на СДСМ се незадоволни, може да се распадне владејачкото мнозинство

Владејачкото мнозинство може да се раситни, зашто засега владее големо незадоволство во коалицијата, смета пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, кој вечерва учествува...

Македонија 12.03.20 | 13:23

Љубчо Георгиевски дел од коалицијата на СДСМ

Освен традиционалните коалициски партнери на СДСМ, од вчера дел од коалицијата е и ВМРО-Народна на Љубчо Георгиевски. Георгиевски и дригите коалициски партнери ставија...

Македонија 05.02.20 | 23:23

Заев на средба со коалициските партнери

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со претседателите на партиите кои се дел од коалицијата предводена од СДСМ. Во пресрет на предвремените парламентарни...