Ознака: книшка СДСМ
Македонија 12.07.20 | 11:43

Камчев запали се од СДСМ: Ме лажеа дека ќе ми најдат работа да протестирам со нив за власта на Груевски да падне

Ова е Васил Камчев од Кавадарци, координатор на стечајците. Васил раскажува како биле излажани за да излезат на протести во 2016 и што се лажно им било ветувано, стои во...

Македонија 11.07.20 | 15:02

По 20 години трчање за партијата, понижување ми е да ја имам оваа книшка дома

По 20 години работа и трчање за партијата, гостиварецот Спиро Спироски вели дека е крајно разочаран и навреден од постојаните лажни ветувања, но и погрешни политики на...

Македонија 27.12.19 | 19:00

Највисоките тела на СДСМ ќе ја анализираат коалиција со ДУИ

СДСМ вечерва на состаноците на Извршниот и Централниот одбор на партијата, покрај за кадровските решенија за техничката влада, ќе ја анализира и досегашната коалиција...

Македонија 07.11.19 | 10:01

Збогум СДСМ најпедерска партија: Сè повеќе поддржувачи го напуштаат Заев

Расте незадоволството во СДСМ. Сè поголем број на истакнати членови и долгогодишни поддржувачи на партијата се откажуваат од Зоран Заев и политиките на власта. Неистомислениците...

Македонија 06.10.19 | 21:48

Митко Јанчев: Немам членска книшка од СДСМ, тоа е фалсификат!

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев денеска остро дематира дека објавената фотографија со членска книшка од СДСМ која кружи на социјалната мрежа Фејсбук, е негова,...