Ознака: клупи
Скопје 15.08.22 | 14:22

Откорнати и искршени клупите во паркот Македонија

Оштетени, искршени и откорнати клупи, расфрлени во зеленилото во парк Македонија, е сликата која утрово нашите екипи ја затекнаа во паркот, велат од ЈП „Паркови и зеленило“...

Скопје 04.03.22 | 12:48

Обновени оштетените клупи во Градскиот парк

Град Скопје и екипи на јавното претпријатие „Паркови и зеленило“  ги обновија оштетените  клупи  во првиот дел на  Градски парк околу езерцето. Дел од овие клупи пред...

Скопје 28.06.21 | 12:45

Стоилковски: Клупите на Шилегов од 500 евра со тропско дрво, навечер ги наводнуваат, а даските се виткаат

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, реагира дека клупи за кои градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, соопшти дека се потрошени по 500 евра, во вечерните часови...

Скопје 15.06.21 | 11:40

Шилегов набавува клупа од 500 и чешми од 1.500 евра, тврди Митева

Шилегов набавува урбана опрема по рекордно висока цена. Клупата во вредност од 500 евра е помало изненадување од јавната набавка на чешми за вода во вредност од 1.500 евра....

Вести 14.04.20 | 09:36

Нема седење ни на клупа: Во паркот во Капиштец клупите со најлони

На социјалните мрежи се објавени фотографии на кои се прикажани клупите во паркот во Капиштец обвиткани со најлон со што се спречува седење. Граѓаните се револтирани,...

Скопје 13.04.20 | 19:13

Најлони на клупите во Центар за да нема седење и групирање

Клупите за седење на територијата на Општина Центар ќе бидат покриени и заштитени, како би се овозможило спречување и користење на урбаната опрема за време на дозволениот...

Семејство 04.12.19 | 10:29

Македонски ученци кршат столчиња, палат училишна клупа, пушат се снимаат и објавуваат на „Инстаграм“

Група на „Инстаграм“ која се вика „Crazy.school.videos.mk“ објавува видеа од македонски ученици кои намерно дивеат во училници и кршат училиштен инвентар, се смеат и сето тоа...