Ознака: Клиника за кожни болести
Здравје 25.03.20 | 16:30

Петмина заразени од Клиниката за кожни болести, сите се со лесна клиничка слика

Петмина вработтени на Клиниката за кожни болести се заразени со коронавирус. Нивната клиничка слика е лесна и засега тие се на домашното лекување, изјави министерот...

Здравје 23.03.20 | 15:52

Лицата поврзани со докторката од Клиниката за кожни болести ќе бидат тестирани деновиве

Сите лица кои се во изолација поради поврзаноста со докторката од Клиниката за кожни болести, министерот за здравство Венкоо Филипче на денешната прес-конфренцијата...

Здравје 12.03.20 | 16:15

Сузана Николовска е новата директорка на Клиниката за кожни болести

Сузана Николовска е новата директорка на скопската Клиника за Кожни болести. Николовска е именувана на местото на сменетата директорка Нина Цаца Биљановска откако...

Македонија 09.03.20 | 13:53

Директорката на Клиника за кожни болести има основа да одговара и кривично

Директорката на Клиниката за кожни болести, д-р Нина Цаца Биљановска, назначена од СДСМ на оваа позиција има основа да одговара и кривично за загрозување на здравје...