Ознака: клиничка болница штип
Црна хроника 28.01.21 | 09:45

Штипјанка агресивно се однесувала и се заканувала кон вработени во клиничката болница

Жена од Штип агресивно се однесувала и упатувала закани кон вработени во Клиничката болница во Штип. Инцидентот бил завчера пријавен, по што полицијата од слобода ја...

Македонија 17.12.20 | 11:31

Со парите од изборите можевте да ја завршите болницата – Филипче „свечено“ пречекан во Штип

Со транспаренти на кои се бара одговорност за смртта на пациентите и потсетување дека со парите од локалните избори можеше да се изгради долговетуваниот клинички центар,...

Македонија 28.10.20 | 20:57

Што сакаше да протне СДСМ, и каде е новата болница во Штип?

Во измените на Законот за постапување при заразни болести СДСМ се обиде да протне и закон со кој темелно се погазува Уставот и правото на самостојност во домот на граѓаните,...

Македонија 11.08.20 | 15:20

Блокирана сметката на грчката фирма која ја гради штипската болница

Со одлка на судот во Штип е блокирана сметката на грчката фирма која ја гради штипската болница. Ова за „Телма“ го потврдуваат од судот од каде поради тоа што судијката...

Македонија 11.05.20 | 12:54

Објавен тендер кој може да го добие само Жути

Она за кое пред неколку дена предупредив на прес, дека се спрема криминален тендер, денес триаголникот Филипче – Клиничка Болница Штип – Жути, почна да го реализира...

Македонија 26.02.20 | 15:47

Забранета е посета на пациентите во штипската Клиничка болница

Лекарите и медицинскиот пероснал на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница се подготвени во случај да имаат сомнителни случаи на заболени или лица кои...

Македонија 10.01.20 | 10:56

Што всушност се крие зад случајот „Рекет 3“: Како Филипче од неврохирург прерасна во рекетарски маг

Јавноста ќе биде згрозена за степенот на забеганост на власта и нејзиниот степен на лукративност и криминализираност, изјави неодамна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 08.01.20 | 12:44

Рекет не е затворен, нов криминал со Клинички центар Штип

На 3 март 2016 година тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ постави камен-темелник за изградба на нов клинички центар во Штип, кој требаше да биде завршен до крајот на 2019 година....

Македонија 05.01.20 | 14:14

Дали е на повидок нов рекет од власта во заминување: Кој ја мести техничката влада за 7 милиони евра за болницата во Штип

Завршувањето на градежните работи на клиничката болница во Штип ќе ја чинат државата дополнителни 7 милиони евра. Ова го бара изведувачот, грчката градежна компанија...

Здравје 06.12.18 | 17:17

Штипјани ќе чекаат на новата Клиничка Болница уште најмалку две години

Проектот Клиничка болница во Штип и натаму е заглавен. Не се работи ништо, а нема ниту информации кога и како ќе продолжи изведбата. Градежните активности се стопирани...

Здравје 06.12.18 | 16:02

Клиничката болница во Штип ќе доцни уште една година

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при...