Ознака: ќиро блажевиќ
Останати спортови 16.01.22 | 16:41

Ќиро Блажевиќ: Го обожавам Ѓоковиќ, ама јас и сопствените деца не можам да ги натерам да се вакцинираат, имаат некои идиотски ставови

Познатиот фудбалски тренер, Хрватот Ќиро Блажевиќ беше гостин кај Александар Станковиќ, во многу популарната емисија на ХРТ „Во недела во 2“. Меѓудругото, се говореше...

Фудбал 24.11.21 | 09:20

Ќиро Блажевиќ на ручек со Макрон и Тереза Кесовија

Франзускиот претседател утре е во официјална посета на Хрватска. Во неофицијалниот дел тој ќе се сретне со некогашниот селектор Ќиро Блажевиќ. Популарниот Ќиро има...

Фудбал 16.11.21 | 19:28

Ракот кај Ќиро Блажевиќ се прошири на коските: Сакам да заминам без болки

Еден од најдобрите тренери на сите времиња на бившојугословенските простори, Мирослав Ќиро Блажевиќ се наоѓа во тешка состојба, откако откри дека ракот повторно му...

Фудбал 05.09.21 | 21:59

Се збогува Ќиро Блажевиќ: Стар сум и многу болен, збогум пријатели!

Славниот хрватски стратег Мирослав Ќиро Блажевиќ објави дека е тешко болен, а во интервју пред дуелот помеѓу Хрватска и Словенија се збогува со своите соседи. 86-годишниот...

Фудбал 16.02.21 | 09:52

Ќиро Блажевиќ примил руска вакцина во Србија: Сега личам на Путин, а брадата ми расте како на Дража Михајловиќ

Легендарниот хрватски тренер направи вистинско шоу уривајќи ги сите предрасуди од вакцинирањето со руска вакцина среде Србија. Ќиро Блажевиќ се вакцинирал со руската...