Ознака: ќерки
Фудбал 05.12.20 | 19:00

Ќерките и сопругата на Марадона нема да добијат ништо од неговото наследство

Диего Марадона наводно ги исклучил својата долгогодишна сопруга Клаудија и ќерките што ги доби со неа – Далма и Џанина. Најновите информации во врска со заминувањето...

Здравје 11.06.20 | 14:33

Славица и Мирјана, ќерките на најстарата излечена пациентка од ковид-19 даруваа крвна плазма

Славица и Мирјана, ќерките на најстарата излечена пациентка од ковид-19 даруваа крвна плазма, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот профил на Фејсбук. Славица...

Мода и убавина 14.10.19 | 15:56

Кралицата Летиција во дамска розова креација со кралот Фелипе на Денот на независноста на Шпанија

По повод Денот на независноста на Шпанија, кралицата Летиција и кралот Фелипе присуствуваа на неколку официјални настани во Мадрид. На воената парада, кралскиот пар...

Естрада 01.10.19 | 20:49

Убава е боли глава: Наследничката на Чола наполни 18 години

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна наполни 18 години и го прослави својот роденден во друштво на пријателите и семејството. Како што може да се види на нејзиниот Инстаграм,...

Калеидоскоп 30.09.19 | 10:01

Вера, Надеж, Љубов: Денеска треба да направите едно нешто за вашите ќерки и да се воздржите од ова зло!

Православние верници денеска ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Светици кои се многу почитувани кај нашиот народ. На овој ден се празнува...

Сервиси 29.09.19 | 11:54

Сите кои имаат ќерки, треба да направат едно нешто: Утре се светите маченички

Православние верници утре, 30 септември, ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Светици кои се многу почитувани кај нашиот народ. На овој...

Семејство 30.06.19 | 12:56

Ќерките на Тевдовски посакаа и желбата им се оствари

Драган Теводвски, сега веќе поранешниот министер за финансии им ја оствари желбата на своите ќерки. Трите девојчиња од него посакале да се врати на факултет, а некој...

Калеидоскоп 23.05.19 | 20:10

Утврдено e од што починале мајката и двете ќерки во Виена

Полицијата во еден стан во Виена ги пронашла мртвите тела на Весна М. (45), како и нејзините 18-гoдишни ќерки близначки, а со аутопсија е утврдено дека мајката и ќерката починале...

Естрада 27.03.19 | 12:44

Турунџиева: Моите деца не знаат како изгледа некој кој е татко

Водителката Сузана Турунџиева, со емотивен статус се сети на својот покоен татко Васко, кој почина пред точно 25 години. Во едно сончево мартовско утро (наспроти сите...

Естрада 11.03.19 | 13:59

Карлеуша уште го крие ова од ќерките

Јелена Карлеуша не може да си дојде на себе отакако пред една недела ја изгуби својата мајка Дивна Карлеуша, пренесуваат српските медиуми. Нејзиниот сопруг Душко Тошиќ...

Семејство 08.03.19 | 12:04

Татковци и ќерки ги расплакаа мајките во битолска градинка

„Татковци и ќерки – една вистинска љубов“, напиша на „Фејсбук“ Александар Тодоровски, споделувајќи го видеото во кое тој заедно со уште четворица татковци од Битола...