Ознака: кислородна поддршка
Здравје 23.11.21 | 13:50

Д-р Зеќири: Во Козле на кислородна поддршка се двомесечни близнаци болни од ковид-19

Близнаци од два месеца болни од ковид-19 се на кислородна поддршка во Институтот за белодробни заболувања кај деца Козле во Скопје, изјави за СДК.МК директорот д-р Бесник...

Здравје 16.09.21 | 20:33

Од 20 деца 15 се школски: За две недели 937 деца се заразиле со ковид-19, од нив има и на кислородна поддршка во Козле

Како што објави Сител, од 20 кои лежат во болничките соби дури 15 се школски деца. Освен наод на белите дробови пациентите имаат и висока температура и глад за воздух. Педијатрите...

Скопје 24.11.20 | 13:03

Снема струја додека скопјанец е на кислородна поддршка дома, семејството бесно

Скопјанец се пожали дека останале без електрична енергија сред ден, без претходна најава, додека член на неговото семејство е на кислородна поддршка во домашни услови. Немаше...

Скопје 23.11.20 | 17:53

На скопјанец исклучена струјата, бил вклучен на кислородна поддршка

Скопјанец се жали дека му ја исклучиле струјата без претходна најава, додека член на неговото семејство е на кислородна поддршка во домашни услови. Немаше вака во “ТОГАШНО...

Македонија 19.11.20 | 12:11

438 пациенти болни од Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели, голем дел се на кислородна поддршка

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 41 нови пациенти, поради компликации од коронавирусот. Вкупно 438 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19...

Македонија 18.11.20 | 15:07

440 пациенти се лекуваат во ковид-центрите, голем дел се на кислородна поддршка

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 45 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 440 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 16.11.20 | 13:13

Личната загуба на Михаела е колективна трагедија: Јорданов предупреди, а знае и Филипче – во Штипската болница се умира за кислород

Многу добро се знае дека во ковид-центарот во Штипската болница нема кислород. Тоа го знаат штипјани, пациенти кои минале низ голготата, но и семејства кои загубиле близок...

Македонија 21.10.20 | 14:13

На кислородна поддршка речиси половина од пациентите во штипската Клиничка болница

Во тешка состојба пристигнуваат пациентите инфицирани со коронавирусот, аламира директорот на штипската Клиничка болница, Ален Ѓеорѓијев. Денеска во регионалниот...

Здравје 14.07.20 | 17:11

Петмина се на респиратор, 53 пациенти болни од ковид-19 се на кислородна поддршка

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство. Во болниците во земјава има вкупно...