Ознака: Кирил Колемишевски
Економија 01.10.19 | 13:47

Колемишевски сади дрвца и отвора рудник

Партијата Левица на Фејбук објави статус и докази со кои обвинува за лицемерие на заменик-министерот за економија, Кирил Колемишевски. Имено од Левица пишуваат дека...

Економија 01.09.19 | 11:01

Стан во Скопје, земјиште во Ресен – колку „тежи“ новиот заменик-министер за економија

Кирил Колемишевски е назначен за нов заменик-министер за економија. Во неговата биографија, која ја објави еМагазин, пишува дека тој е дипломиран правник со положен...

Македонија 30.08.19 | 23:41

За Ангеловска, Џемаили, Колемишевски Наумовска и Мехмедовиќ ќе се расправа и утре

Собранието утре од 12 часот ќе ја продолжи 110-тата седница на која треба да бидат избрани нови членови на Владата. Премиерот ги предложи Нина Ангеловска и Хисен Џемаили...

Македонија 23.08.19 | 23:08

Така зборуваше Колемишевски, заменикот на Бектеши: Странските инвестиции не носат ништо

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за време...

Економија 22.08.19 | 21:23

Колемишевски и Наумов ќе се ротираат во Економија и во Банката за развој

На вечерашната седница на ЦО на СДСМ за нов заменик-министер за економија премиерот Заев го предложил адвокатот Кирил Колемишевски, кој влегува во политиката од позицијата...

Економија 22.08.19 | 20:00

Кирил Колемишевски ќе му биде заменик за Бектеши

На вечерашната седница на ЦО на СДСМ за нов заменик-министер за економија, премиерот Заев ќе го предложи  Кирил Колемишевски, дознава Алсат ТВ. Тој на ова место доаѓа...