Ознака: Кино Култура
Култура 27.11.20 | 10:53

Мајсторски работилници за актери и режисери 2: Отворен повик за режисери и студенти по режија

Театарот на Навигаторот Цветко и Кино Култура организираат трета серија мајсторски работилници водена од Иван Поповски – „Конфликт!“. „Мајсторски работилници за...

Култура 22.01.20 | 10:02

Tрето издание на интермедијалниот фестивал „АrtArea“

Од 24 до 26 јануари во Кино Култура ќе се одржи третото издание на интермедијалниот фестивал „ArtArea“, во организација на издавачката куќа Бегемот. „ArtArea“ цели кон воспоставување...

Култура 19.02.19 | 11:38

Премиера на филмот „Ова е нејзината приказна“

Во Кино Култура денеска премиерно ќе биде прикажан филмот „This is her story“, што беше презакажана заради прогласувањето денови на жалост по повод трагедијата во Ласкарци. Филмот,...

Култура 15.12.18 | 17:03

Премиера на „Хамлет“ во Кино Култура

Претставата „Хамлет“ од Вилијам Шекспир, во режија на Милош Б. Андоновски, вечерва во 20 часот премиерно ќе се изведе во Театарот на Навигаторот Цветко (Кино Култура)....