Ознака: Кили
Естрада 06.08.19 | 19:52

Баба Гордана замина кај внукот на Кили

Македонска кореографка Гордана Деан Поп-Христова, сопругата на актерот Кирил Поп-Христов, на „Фејсбук“ сподели фотографија со внукот Аниш Круз. Во опис на фотографијата...

Калеидоскоп 12.06.19 | 09:40

Кили стана дедо

Актерот Кирил Поп Христов – Кили стана дедо. Неговата помала ќерка Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, на свет донесе момче на кое му го даде името Аниш...

Филм 13.05.19 | 11:35

Кили повторно вработен во МНТ

Актерот Кирил Поп Христов повторно се врати во својот матичен театар. По неколкугодишното живеење на Еквадор и паузата од театарската сцена, тој од јули 2018 година е...

Естрада 11.05.19 | 17:11

Идниот дедо Кили го откри полот на бебето на неговата ќерка Јоана

Македонскиот актер Кирил Поп Христов наскоро ќе се остави и во улогата на дедо. Неговата ќерка Јоана е во осмиот месец од бременоста и го очекува своето прво дете заедно...

Естрада 03.05.19 | 18:36

Кили го покажа трудничкото стомаче на Јоана

Кирил Поп Христов – Кили наскоро за првпат ќе стане дедо. Неговата 25-годишна ќерка Јоана, го очекува своето прво дете. Гордиот дедо сподели фотографија на „Фејсбук“. Јоана...

Семејство 26.03.19 | 17:27

Се омажи ќерката на Кили

Јоана Деан По Христова (25), ќерката на Гордана Деан Поп Христова и македонскиот актер Кирил Поп Христов се омажи во Еквадор. Веста на социјалните мрежи ја објави среќната...