Ознака: Кичево
Здравје 02.08.20 | 21:15

Дванаесет новозаразени од Ковид-19 во Кичево

Дванаесет новозаразени, три лица оздравени и еден починат пациент е денешниот биланс од состојбата со Ковид-19 во Кичево. Според податоците од Министерството за здравство,...

Црна хроника 23.07.20 | 12:19

Професор доби кривична пријава оти делел сведителства иако бил во задолжителна самоизолација

Одделението за внатрешни работи од Кичево поднесе до надлежното Јавно обвинителство кривична пријава против 46-годишниот Д.П. од кичевското село Осој поради основано...

Здравје 19.07.20 | 20:30

Четири новозаразени, а едно лице ја изгуби битката со коронавирусот во Кичево

Четири нови лица се заразени денеска со коронавирусот според податоците од Министерството за здраство за Кичево, а едно лице е ја изгуби битката со вирусот, со што вкупниот...

Сервиси 19.07.20 | 11:30

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Тричасовен прекин на сообраќај утре ќе има на патниот правец Кичево-Охрид, делница Пресека-Песочан, Од АМСМ информираат дека прекинот ќе биде во период од 12 до 15 часот...

Црна хроника 18.07.20 | 21:46

Тројца повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа што вечерва во 19.25 часот се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево кај селото Врбјани. Како што информира портпаролот...

Сервиси 17.07.20 | 19:23

Поради минирање, утре три часовен прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Илинден А.Д. Струга утре во период од 12:00 до 15:00 часот ќе врши минирање на патниот правец Кичево – Охрид, делница Пресека-Песочан. Како што информира АМСМ, поради минирањето...

Македонија 16.07.20 | 15:33

Милошоски од Инфективна се заблагодари за убедливата победа во Кичево

Антонио Милошоски се заблагодари на своите сограѓани Кичевчани, пријатели и поддржувачи за поддршката и довербата, за која вели, ќе даде сè од себе да ја оправда во Собранието...

Македонија 15.07.20 | 19:56

Гласач го фотографирал ливчето во Кичево, била повикана полиција

Според досегашните потврдени информации од набљудувачите на МОСТ, на гласачките места имаат забележано неправилност на гласачкото место 0755 во село Осој, Општина Кичево,...

Македонија 13.07.20 | 14:17

Во Кичево гласаа 32 заразени со КОВИД-19 и лица во самоизолација, тројца во Македонски Брод

Во Општинската изборна комисија Кичево за гласање на парламентарните избори се пријавиле 35 болни од Ковид-19 и лица во самоизолација, во општина Македонски Брод три...

Македонија 07.07.20 | 11:40

Филипче: На денот на изборите ќе биде сосема безбедно да се гласа

Министерот за здравство  Венко Филипче истакна дека во изминатите четири месеци тој и колегите во Комисијата за заразни болести се целосно посветени да обезбедат препораки,...

Црна хроника 07.07.20 | 11:13

Карамбол: Возач удрил во паркирани автомобили и тешко повредил пешак

Момче од Кичево вчера предизвикало сообраќајка, удрило во две паркирани возила и повредило пешак. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската...

Македонија 05.07.20 | 17:13

Чулев во посета на Одделенијата за внатрешни работи во Кичево и Гостивар

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во рамки на денешните работни обврски ги посети одделенијата за внатрешни работи во Кичево и Гостивар. Во рамки на посетата...

Македонија 05.07.20 | 16:44

Сајкоски: Ја повикувам Шеќеринска да се слика пред една инвестиција што ја донесле во изминатиот период во Кичево

Кандидатот за пратеник Ѓорѓија Сајкоски на ВМРО-ДПМНЕ ја повика Шеќеринска да се слика пред една инвестоција која ја донесле во Кичево. Ја повикувам г-ѓа Шеќеринска...

Македонија 01.07.20 | 21:51

Мицкоски од Кичево: 15 јули е победнички датум и ново ослободување на татковината од прангите на СДСМ и Зоран Заев

Ова е можеби одлучувачкиот момент, ова не се обични избори и покрај тоа што можеби се најразлични од сите во независна Македонија затоа што се случи Ковид – 19 што го...

Македонија 01.07.20 | 20:40

Следете во живо обраќање на Христијан Мицкоски пред кичевчани

Следете го во живо обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Кичево. Средба со жителите на Кичево, 01.07.2020 Средба со жителите на Кичево, 01.07.2020 Gepostet...

Црна хроника 01.07.20 | 14:50

Запален „јагуар“ во Кичево

Во раните утрински часово негде околу 1:40 часот пополноќ, во полициската станица Кичево пријавен е пожар во патнички автомобил „јагуар“, сопственост на А.М.(41) од Кичево,...

Здравје 30.06.20 | 20:52

Заразен оџа и затворени 8 џамии во Кичево

Бројот на заразени со Ковид-19 бележи раст и во Кичево. Според статистиките на Министерството за здравство досега се регистрирани 30 позитивни случаи, кои поради тешката...

Македонија 27.06.20 | 16:26

Шекеринска од Кичево: Почнуваме со детална проверка на имотната состојба на сите судии и обвинители

Носителката на листа во изборната единица 5 Радмила Шекеринска денес при средба со граѓаните во Кичево ја коментираше и моменталната ситуација во правосудството и...

Здравје 24.06.20 | 15:17

Прв смртен случај во Кичево од ковид-19

Во Кичево е потврден и десетиот случај на заразен со Kовид-19. Во градот има шест активни случаи, тројца се оправени, а едно лице, кое беше сместено на Инфективното одделение...

Црна хроника 22.06.20 | 14:59

Најдено починато лице во куќа во Кичево

Во Полициската станица Кичево вчера околу 18:30 часот било пријавено дека на улица „Мицко Станкоски“ во неговата куќа е пронајден починат Б.С. (65) од Кичево. Од доктор...