Ознака: Кичево
Црна хроника 20.08.22 | 12:51

20-годишник усмрти жена во Кичево

Жена-пешак загина вчера во Кичево. Како што соопшти МВР,  во 18.15 часот било пријавено дека во Кичево на ул.„Кузман Јосифоски-Питу” автомобил „фолксваген туран” управувано...

Македонија 10.08.22 | 19:41

Кичевчанецот со симптоми на мајмунски сипаници избегал од болница

пациентот од Кичево, кој се води како сомнителен случај на мајмунски сипаници побегнал од болница. Станува збор за 43-годишно лице од Кичево, кое по три недели престој...

Македонија 10.08.22 | 19:12

Сомнителен сучај за мајмунски сипаници во Македонија: Се проверува дали пациент од Кичево е заразен со болеста

До Институтот за јавно здравје во текот на денот треба да пристигне примерок за тестирање на сомнителен случај на мајмунски сипаници. Пациентот е од Кичево, во добра...

Калеидоскоп 22.07.22 | 11:45

Пчелари, билкари, грнчари утре се дел од „Кичево одржливо експо“ на Беличките средби

Пчелари, билкари, грнчари и креативци од Кичевскиот Регион ќе учествуваат на второто издание на „Кичево Одржливо Експо“ кое е дел од Беличките средби, а ќе се одржи...

Црна хроника 15.06.22 | 11:42

Eден починат и еден повреден во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Во СВР Охрид рано утринава околу 02:30 пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун, општина Дебарца, случена е сообраќајна несреќа. Во...

Црна хроника 06.06.22 | 17:07

Приведени три лица кои палеле возила

Полициски службеници од ОВР Кичево во координација и содејство со полициски службеници од Сектор за општ и насилен криминал – Оддел за криминалистичка полиција при...

Македонија 07.05.22 | 19:44

Сајкоски: ДУИ и СДСМ не направија ниту еден проект за Кичево, ниту донесоа инвестиции, во градот се живее се полошо

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски, денес оствари голем број на средби со кичевчани во рамки на кампањата „Промените се случуваат, секогаш со народот”....

Македонија 06.05.22 | 23:47

Настеска: Беким Сали е 12. министер за здравство што ветува „нова“ болница во Кичево, а имал 7 години кога почнала изградбата

Денеска министерот за здравство, Беким Сали, ја посетил “новата” болница во Кичево, чија изградба е започната во 1985 година, пишува на својот фејсбук новинарката...

Естрада 11.04.22 | 10:50

„Чекајќи го министерот“ со Лидија Вукичевиќ вечерва во Кичево

Пред љубителите на театарската уметност од Кичево вечер ќе биде одиграна театарската претстава „Чекајќи го министерот“. Во главните улоги ќе настапат актерката Лидија...

Македонија 08.04.22 | 13:45

Мицкоски прашува: Дали е сега градоначалникот на Кичево голем јунак со тоа што го изгубил или ќе го задржи албанското знаме?

Дали е сега градоначалникот на Кичево голем јунак со тоа што го изгубил или сеуште ќе го задржи правото да го има албанското знаме во Кичево?, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Црна хроника 01.04.22 | 13:54

Пожар на броило во куќа во Кичево

Вчера околу 14,25 часот избувнал пожар на броило во куќа лоцирана на улица „Партизански Одреди“ во населба Раштански пат во Кичево. По дојава дека на улица„ Партизански...

Култура 01.04.22 | 08:49

Концерт на „Танец“ во Центарот за култура во Кичево

Во Центарот за култура во Кичево вечер концерт ќе одржи националниот ансамбл „Танец“. На програмата се повеќе игри, ора и песни од сите делови на земјава, а концертот...

Македонија 26.03.22 | 09:27

Кичевци денеска излегуваат на протест

Денеска во 12:00 часот пред зградата на oпштина Кичево, граѓаните излегуваат на протест. -Без разлика на национална, верска и политичка припадност, Ве повикуваме на голем...

Црна хроника 24.03.22 | 17:16

Кичевчанец пријавил дека држел настава на идни возачи, а бил надвор од Македонија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ф.М.(39) од с.Грешница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Твитови 16.03.22 | 16:25

Во Кичево нема проблем со двојазичност, еднојазично е

Во Кичево нема проблем со двојазичност. Преминато е во еднојазичност. pic.twitter.com/eAtxoXw1V4 — Кичевчанецот🇲🇰 (@zoreski) March 15, 2022

Црна хроника 05.03.22 | 10:08

Уапсен дилер на кокаин од Кичево, се барал и за насилство

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ и ОВР Кичево...

Економија 11.02.22 | 13:54

Живинарските фарми пред колапс: Растат трошоците, а цената на јајцето стои во место

Со промената на цените на храната за кокошките и поскапувањето на струјата и горивата, живинарските фарми во Кичевско едвај преживуваат, а слична или иста е состојбата...

Црна хроника 29.01.22 | 19:50

Жена од Кичево нападната од глутница од 15 кучиња

Проблемот кој со децении е присутен во Кичево и за кого барем засега не се гледа трајно решение продолжува и понатаму. Кучињата скитници во сите делови на градот безброј...

Вести 27.01.22 | 10:34

Пронајдена дрога, приведен дилер од Кичево

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кичево вчера го привеле М.Ѓ. (19) од Кичево, кај кого биле пронајдени и одземени 12 пакувања со марихуана. Дополнително,...

Црна хроника 24.01.22 | 16:33

Возеле диво такси низ Кичево, уапсени газдата на фирмата и шоферот на таксито

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ф.М.(41) и Д.С.(47) двајцата од Кичево, како и против правно лице од Кичево, сопственост...