Ознака: Кичеец
Македонија 12.10.20 | 14:52

Кичеец за TВ 24: Ќе се пријавам денеска да си ја одлежам казната

Зоран Милески-Кичеец првиот осуден кој во случајот „Рекет” призна вина и доби затворска казна од три години на прашање за ТВ 24, потврди дека денеска ќе се пријави во...

Црна хроника 02.07.20 | 16:31

Кичеец повикан да даде изјава во полициска станица Карпош

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг...

Македонија 30.06.20 | 21:06

Мицкоски: Кичеец го носи Дака човек со руски врски кај Заев, ете за кого работи Кичеец

Го спомнавте господинот, бизнисменот Дака кој има блиски врски со Русија. Тој и кажува дека еднаш бил, го спомнува Заев, го спомнува генералниот секретар, бил втор пат...

Црна хроника 26.05.20 | 13:38

Рускоска: Торбата што Кичеец ја врати кај Камчев е црна со големи рачки

Обвинителката Вилма Рускоска смета дека ја докажала вината на обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева во случајот „Рекет“. Таа смета дека и јавноста е уверена...

Македонија 08.05.20 | 19:27

Си ја купува ли Кичеец слободата од власта?

Денеска на Јутјуб се појавија четири аудио снимки од разговори на кои се слушаат гласовите кои наликуваат на оние на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на третообвинетиот...