Ознака: Кевин Спејси
Естрада 09.10.19 | 15:38

Кевин Спејси на ракија и ајвар кај Ноле

Славниот холивудски актер Кевин Спејси (60), кој во Белград пристигна од Израел на 6 октомври, вчера се шеташе низ Белград, го посети Калемегдан, а во вечерните часови и...

Естрада 18.07.19 | 10:37

Отфрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Судскиот процес против холивудскиот актер Кевин Спејси, за наводен сексуален напад на 18-годишно момче, е прекинат поради „недостапност на оштетениот во својство на...

Естрада 22.03.19 | 22:24

Шоканти детали од братот на Кевин Спејси: Татко ни беше нацист, кој нè тепаше и силуваше до бесвест

Постариот брат на Кевин Спејси, Рендал Фовлер, вели дека педофилскиот скандал во кој е вмешан неговиот брат воопшто не го изненадува, имајќи го предвид мрачното минато...

Калеидоскоп 08.01.19 | 10:17

Пет години затвор за Кевин Спејси

Американскиот актер Кевин Спејси денеска пред окружниот суд во Нантакет, во државата Масачусетс, се изјасни дека не е виновен за сексуално вознемирување на 18-годишно...

Филм 27.12.18 | 09:35

Кевин Спејси за првпат проговори за обвинувањата за сексуално вознемирување

Американскиот актер Кевин Спејси за прв пат се обрати пред јавноста по обвиненијата за сексуално вознемирување. Во видеото под наслов “Let me be Frank,” објавено на Ју Tјуб,...

Калеидоскоп 25.12.18 | 13:29

Кевин Спејси обвинет за сексуален напад врз малолетник, на суд на 7 јануари

Американскиот глумец Кевин Спејси е обвинет за сексуален напад врз малолетник, извршен во јули 2016 година во близина на Бостон. Актерот ќе се јави во суд на 7 јануари,...