Ознака: келнерка
Црна хроника 08.06.22 | 10:52

Кривична за келнерка што послужила алкохол на деца помлади од 14 години

Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект во Битола...

Калеидоскоп 05.11.19 | 11:58

Келнерка наместо бакшиш, добила лоз вреден 50.000 долари

Келнерка од американската сојузна држава Мисури, наместо бакшиш добила ливче од „Пауербол” лотаријата, па добила 50.000 долари. Тејлор Раси од О’Фалон раскажува дека...

Калеидоскоп 26.07.19 | 22:03

Грчка банкарка избркана од бар во САД поради навреда на келнерка од Македонија

Келнерка од Македонија вербално била нападната од грчка банкарка во хотелот „Моиган сан“ во американската држава Конектикат поради своето потекло. Ненси Папајоану,...

Црна хроника 03.07.19 | 15:21

Колегата ја вознемирувал: Келнерката од Гостивар ќе одговара за обид за убиство

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично...