Ознака: Келн
Свет 24.03.23 | 14:23

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Фудбал 13.10.22 | 21:51

„Ауфидерзен“: Партизан е хит во Европа, го исфрлија Келн

Фудбалерите на Партизан го победија тимот на Келн со 2:0 на стадионот во улицата Хумска, во четвртото коло од групата Д на Конференциската лига. Домашната екипа ја оствари...

Ракомет 05.06.21 | 17:55

Лазаров: Со годините заморот е повеќе психичка, отколку физичка категорија

Во интервју за „Спортске Новости“ од Загреб, Кирил Лазаров зборуваше за неговиот јуни годинава и седмото учество на завршниот турнир во Келн. Планот ми беше да престанам...

Ракомет 03.06.19 | 23:51

Вторпат ви кажувам од овде: Скопски Вардар – европски првак!

„Столе ти си наша икона“, скандираа илјадници граѓани кои се присутни на скопскиот плоштад „Македонија“, надвикувајќи го водителот кој ги пречека ракометарите на...

Ракомет 01.06.19 | 20:35

Голот на Столе за експолозија во салата во Келн

Последниот голот на Стојанче Стоилов за експолозија во салата во Келн.

Македонија 01.06.19 | 19:59

Мицкоски им го честита успехот на ракометарите: Вардар покажа карактер, нескршливост и верба во победа

Кога сте мотивирани и верувате во себе, нема невозможни работи и само небото е лимит. Македонски Вардар го покажа токму ова, покажа карактер, нескршливост и верба во...

Ракомет 01.06.19 | 19:50

Магично, магично, Вардар игра фантастично: „Црвено-црните“ пак се во финале на ЛШ!

Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно се пласираше во финалето на Лигата на шампионите откако вечерва во Келн ја победија шпанска Барселона со 29-27. Во финалето...

Ракомет 01.06.19 | 17:49

Ајде, ајде, ајде Вардаре: Линк за Вардар – Барселона (во живо)

Македонскиот првак се надева на ново чудо во Лигата на шампионите. Избраниците на Роберто Гарсија Парондо исправено стојат пред предизвикот Барселона (18 часот), пречката...

Ракомет 05.05.19 | 21:54

Девет месеци играчите не земале плата, а ќе играат на Ф4!

Вардар загуби на гостувањето кај ПИК Сегед со 29-25, но и покрај тоа успеа третпат по ред да обезбеди место на завршниот турнир во Келн! Иако домашниот тим ја имаше предноста...