Ознака: Кејт Мери Брнз
Свет 13.09.22 | 21:20

Проштална средба на министерот Бујар Османи со амбасадорката на САД Кејт Мери Брнз

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Мери Брнз. Средбата се реализираше на 27 годишнината од воспоставувањето дипломатски...

Култура 22.05.22 | 14:28

Американската амбасадорка Брнз во посета на Бигорски манастир

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз. На средбата...

Македонија 28.12.21 | 16:03

Ковачевски ја известил Брнз дека штом стане премиер, веднаш ќе го покани Петков на средба

Штом стане премиер Димитар Ковачевски ќе го покани новиот бугарски премиер, Кирил Петков, да ја посети Македонија. Новиот лидер на СДСМ утрово ова и го соопштил на американската...

Македонија 21.12.21 | 10:48

Османи и Брнз потпишаа Договор за безбедносните мерки за заштита на класифицираните информации

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Скопје, Кејт Мери Брнз, денеска, го потпишаа Договорот меѓу Владата...

Македонија 11.11.21 | 14:58

Пецаков се сретна со американската амбасадорка Кејт Мари Брнз

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков денеска имаше протоколарна средба со Амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз. На средбата било разговарано...