Ознака: Кеј на Вардар
Скопје 03.07.21 | 19:04

Куновска: И бетонирањето на дрвјата и кршењето на бетонот чинат пари, кој е казнет и кој ќе ја надокнади штетата?

Софија Куновска, поранешен висок функционер во СДСМ и член на Советот на Град Скопје прашува кој ќе биде казнет за грешката за бетонирањето на дрвјата на Кејот на Вардар. Куновска...

Здравје 02.04.21 | 08:56

Со трчање на Кејот на Вардар „Сина светулка“ сака да ја подигне свесноста за аутизмот

На 2 април со почеток во 17 часот, со заедничко симболично трчање на Кејот на Вардар, согласно мерките и протоколите за одржување на социјална дистанца, Здружението „Сина...

Скопје 15.12.19 | 19:44

Пронајден е 12-годишниот Мартин кој се изгуби на кејот на Вардар

Дванаесетгодишниот Мартин кој денеска на пладне се загуби на кејот на Вардар е пронајден. На фејсбук беше објавено дека Мартин последен пат бил виден на кејот на Вардар...

Скопје 23.09.19 | 14:48

Вардар заборавен, загадувањето рекордно: Што сè им вети Шилегов на скопјани?

Како ништо повеќе од низа празни зборови звучат ветувањата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов ако се слушнат неговите изјави од изборната кампања во 2017 кога...

Црна хроника 11.09.19 | 14:52

Драма на кејот на Вардар: На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од...

Црна хроника 19.05.19 | 17:49

Петнаесетгодошно момче нападното на Кејот на Вардар

Точно 40 минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека во периодот од 23.30 до 00.10 часот 15-годишно момче било нападнато додека шетало покрај Вардар од група насилници. Исто...