Ознака: кавга
Астро 01.05.21 | 17:41

Три хороскопски знаци со кои најлесно ќе се скарате

Иако е многу тешко да окарактеризирате личност исклучиво врз основа на нејзиниот хороскопски знак, сепак постојат заедички особини кои ги имаат луѓето родени во ист...

Естрада 05.03.21 | 11:54

По обвиненијата од Весна, Калиопи за српската водителка вели: Не знам што ѝ е на госпоѓата!

Српската водителката Весна Дедиќ неодамна изјави дека никогаш нема да ѝ прости на Калиопи откако во една прилика македонската пејачка не се појавила на закажаното...

Кошарка 19.12.20 | 10:23

Наследството на Коби Брајант го скара семејството

Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, жестоко ја критикуваше својата мајка, откако таа поведе судска постапка во обид да добие дел од...

Калеидоскоп 02.12.20 | 14:36

За да си ја разбистри главата: Италијанец испешачил 400 километри по кавга со сопругата

Италијанец изодел скоро 400 километри за „да си ја разбистри главата“ по расправија со неговата сопруга. Човекот бил запрен од полициска патрола рано наутро во понеделникот...

Калеидоскоп 20.07.20 | 10:58

Еве што се крие зад кавгите на Вилијам и Хари

Иако принцот Чарлс и принцезата Дајана дале се од себе за да ги направат своите синови еднакви во сè, постарите членови на кралското семејство и персоналот им работеле...

Македонија 21.05.20 | 23:27

СДСМ влегуваат во кавга со новинари кои поставувале “незгодни” прашања

Министрите на Владата на СДСМ денеска влегоа во кавга со новинари што укажува на тоа дека се многу нервозни. Однесувањето на Нина Ангеловска и Крешник Бектеши на денешната...

Естрада 12.01.20 | 08:21

Таткото на Марија Шерифовиќ открива детали од нејзиниот интимен живот: Страшно е на кој начин ќерка ми ја изгуби невиноста

Поранешниот сопруг на Верица Шерифовиќ и татко на пејачката Марија Шерифовиќ, Рајко е огорчен на ќерката и некогашната сопруга. Тој тврди дека Верица со лажен сведок...

Црна хроника 15.11.19 | 20:54

Ја пријавил сопругата за исчезната, таа побегнала од Македонија по кавга

Педесет и четиригодишниот Т.Ј. од Скопје, вчера во скопската полиција пријавил дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга Т.Л.(53) од...

Естрада 24.06.19 | 13:40

Панчо: Слаткар глуми уличар, а живее на Водно

Продолжуваат препукувањата помеѓу ДНК и Слаткаристика. Откако пред неколку месеци Марко Маринковиќ во „Ексклузив“ упати многу критики кон Панчо, за начинот на работа,...

Сцена 09.04.19 | 11:17

Нова кавга во семејството: Мајката на Филип Живојиновиќ ѝ е лута на Лепа Брена поради внукот

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и на свет го донесе синот Александар. Како што пренесуваат српските медиуми наводно во семејството започнале...