Ознака: Кастриот Реџепи
Македонија 12.02.22 | 16:01

Николоски: Кастриот Реџепи беше киднапиран и држен во премиерската вила, ни самиот тој не го демантира тоа

Се работи за една влада која што е обид за спас на слободата на Зоран Заев, тој е свесен дека ќе дојде време кога ќе треба да одговара за криминалот и злоделата кои што...

Македонија 10.02.22 | 11:55

Реџепи призна дека се криел во премиерската вила кај Заев

Пратеникот Реџепи ги разреши шпекулациите каде се криел во деновите кога требаше да се гласа за недоверба на владата и кога од неговиот глас зависеше дали ќе падне владата...

Македонија 18.12.21 | 23:17

Реџепи се криел кај висок функционер на СДСМ: Пријателот го посоветувал да го сними видеото и да пишува статуси

„Висок функционер на СДСМ го угостил Кастриот Реџепи на денот кога не гласаше за уривање на Владата и му дал совет да не оди во Парламентот за таквото гласање, заради...

Македонија 15.12.21 | 13:56

Реџепи: Се наближува денот кога ќе добиеме датум

Пратеникот Кастриот Реџепи во изјава за „Фокус“ вели дека според пораката на Советот на Европа се поизвесно е дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување...

Македонија 15.12.21 | 11:34

Илиевски: Љубов е кога не и се лутиш на сопругата, иако те излажала со Макрон

Љубов е кога не и се лутиш на сопругата, иако те излажала со Макрон – коментира Богдан Илиевски. Сопругата на Кастриот не го разбрала францускиот на Макрон: Бугарија...

Македонија 15.12.21 | 11:08

Мицковски: Место експерти за ЕУ, викнете го Кастриот со жена му нека ви објаснат

Следниот чин – Европа е крива – полека, но сигурно ќе го ставаат во погон, коментира Ивор Мицковски. Глупости, почнаа да викаат експерти за ЕУ и меѓународна политика...

Македонија 15.12.21 | 09:00

На Гаши и Кастриот не им пречи да ја поддржат Владата и без датум, јануари стана нов декември, а можеби и јуни

Главните поддржувачи на СДСМ и на ДУИ, Алтернатива и одбегнатиот пратеник од Беса Кастриот Реџепи ќе ја поддржат Владата и без тоа што веќе е јасно дека во декември нема...

Калеидоскоп 10.12.21 | 20:24

Кастриот Реџепи е убеден дека до крајот на јануари Македонија ќе ги почне преговорите со ЕУ

И покрај цврстиот став на официјална Софија пратеникот Кастриот Реџепи е убеден дека Македонија до крајот на јануари ќе ја стартува европската приказна, објавува Сител. Пратеникот...

Македонија 06.12.21 | 20:32

И Кастриот Реџепи на вечерашниот состанок на владејачката коалиција

И Кастриот Реџепи, пратеникот од БЕСА, џокерот кој ја спаси довербата на Владата, вечерва беше дел од средбата на премиерот Зоран Заев со владините коалициони партнери. Вечерва...

Македонија 02.12.21 | 22:50

Кастриот кој преку ноќ смени мислење и ја одржа Владата треба да знае дека за власта ќе биде роба со која се тргува

Однесувањето на Реџепи говори за неговиот карактер, говори за него, она кое е негово однесување така и ќе биде перцепиран, немојте да мислите дека и оние кои му го тупнаа...

Македонија 27.11.21 | 16:36

Каде е Кастриот, добар ли е?

Каде е Кастриот, добар ли е, саркастично прашува Ивор Мицковски. Каде е Кастриот, добар ли е, еве цел еден ден како нема некоја висока средба со прогресивците, почнувам...

Македонија 27.11.21 | 10:53

Реџепи: Можно е да променам место на седење во Парламентот

Пратеникот Кастриот Реџепи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, како одговор на прашањето дали редовно го посетува Парламентот, истакна дека е редовен, кога има...

Македонија 26.11.21 | 11:17

По Заев и Османи, Кастриот Реџепи се сретна и со министерот за правда

Кастриот Реџепи, одметнатиот пратеник од Беса, го посети и министерот за правда Бојан Маричиќ, откако претходно имаше средби и во кабинетите на премиерот Зоран Заев...

Македонија 24.11.21 | 15:23

Сопругата на Кастриот не го разбрала францускиот на Макрон: Бугарија нема да го тргне ветото

Се помали се надежите и очекувањата дека Бугарија ќе го тргне ветото за Македонија на самитот на ЕУ на 14 декември.Бугарските власти даваат јасни изјави нема промена...

Македонија 23.11.21 | 13:41

Слушнала на телевизија: Сопругата му кажала на Кастриот дека Макрон ќе ни даде датум за преговори

Пратеникот Кастриот Реџепи поради кој пропадна гласањето на доверба на владата најпрво велеше дека од високи дипломати добил црсти гаранции дека Македонија ќе добие...

Македонија 22.11.21 | 11:43

Никој не му верува на Реџепи: Граѓаните се убедени дека бил принуден да ја извиси опозицијата

Граѓаните се убедени дека пратеникот Кастриот Реџепи не се појави во Собранието на седницата за доверба на Владата, бидејќи бил принуден да постапи така. Во анкетата...

Македонија 22.11.21 | 09:35

Силјановска: Срцата на Талат и Кастриот беа во телепатска врска кога дезертира командантот на Собранието

Во текст со наслов “Наместо Владата, на 11-ти падна парламентарната демократија, кој знае по кој пат!”, професорката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова ги објаснува...

Македонија 22.11.21 | 09:14

Им требаат пратеници штом дојде бившиот чувар во холандската амбасада да ги обединува сите про ЕУ сили во Собранието

Откако пратеникот од Беса Кастриот Реџепи прво се потпиша на списокот на пратеници за недоверба на Владата на премиерот Зоран Заев, па се попишмани и „исчезна“ на денот...

Македонија 19.11.21 | 20:43

Мицковски: Види Кастриот, косата не расте повторно тек така, мораш да си прогресивен едно 15-20 години и ќе видиш

Аналитичарот Ивор Мицковаски напиша саркастичен коментар за средбата меѓу Кастриот Реџепи и Бујар Османи. Види Кастриот, косата не расте одново тек така, мораш да си...

Македонија 19.11.21 | 14:01

Мицкоски: Кастриот кажуваше дека срцето му било на друго место, ама човекот е сериозно заседнат во мала Речица и на Бихакќа

Владата во моментот ја подржуваат 59 пратеника. А, 60 се тие кои што не ја поддржуваат. И еден имаме кој што не знаеме лавира лево десно, не знаеме со срцето бил ваму, со главата...