Ознака: кастинг
Култура 14.10.21 | 08:54

Бунјамин Куртиши го најавува долгометражниот филм „Кома“, отворен повик за кастинг

По три краткометражни филмови и 10 освоени награни на меѓународни фестивали, продуцентот Бунјамин Куртиши го најавува долгометражниот филм „Кома“. Продукцијата бара...

Свет 21.12.20 | 15:03

Ги намамувал на лажен кастинг за филм па ги силувал: Италијанец обвинет за 48 сексуални вознемирувања

Десетици млади жени во Италија станале сексуални жртви на човек кој ги намамувал преку наводна аудиција за филм, по што ги злоупотребувал. Човекот организирал лажни...

Култура 08.01.20 | 12:18

Кастинг за невработени актери

„Јавна соба“ во соработка со режисерката Теа Беговска в недела (12 јануари) од 14 до 18 часот организира кастинг за невработени дипломирани актери за учество во музичко-театарски...

Култура 15.08.19 | 11:26

Големо интересирање на кастингот во Битола за филмската бајка „Сирена во Париз“

Продукцијата „Сестри и брат Митевски“ правеше кастинг во Битола за потребите на филмот „Сирена во Париз“ со шпанската актерка Роси де Палма и французинот Ерик Кантона...

Култура 25.03.19 | 13:57

Кастинг за гласови за првиот долгометражен македонски анимиран филм

Првиот долгометражен македонски анимиран филм „Јон Вардар против Галаксијата” во продукција на „Линкс студио” објави кастинг за гласови, кој е отворен за сите...