Ознака: каснат
Естрада 14.09.20 | 13:27

Кеба бил каснат од кучето на Лепа Брена: Морав да одам на лекар и примив тетанус

Пејачот Драган Којиќ – Кеба во емисијата „Звезде Гранда“ откри дека во една прилика го каснало кучето на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Кеба и порано бил на гости...

Калеидоскоп 14.07.20 | 11:04

Бразилскиот претседател каснат од ној за време на неговата изолација

Претседателот на Бразил Жаир Болсонаро, кој е позитивен на корона вирус се изолираше на неговиот имот. Тој е фотографиран со маска на лицето како ги храни ноевите на...

Црна хроника 17.06.19 | 12:18

Скопјанец каснат од куче скитник, паднал од велосипед и си ја повредил раката

Синоќа околу 20 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.А. (65) од Скопје пријавил дека на улица „Индустриска“, додека управувал велосипед, бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 30.03.19 | 12:26

Старец каснат од куче скитник вчера во Аеродром

Вчера 16.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.К. (82) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар „Јане Сандански“ во Скопје бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 17.03.19 | 11:10

Тетовец каснат од куче на „Плоштадот Македонија“ во Скопје

На 16.03.2019 во 19.25 часот во Полициската станица Центар, В.М.(31) од Тетово пријавил дека истиот ден во 16.00 часот на „Плоштад Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот...