Ознака: касарна „илинден“
Црна хроника 07.10.21 | 18:27

Инциент во касарната „Илинден“: Стражар пукал во воздух, двајцата што се движеле кон него, му возвратиле

На 06.10.2021 во 22.40 часот во СВР Скопје, дежурниот старешина во касарна Илинден пријавил дека стражар-војник, кој бил на стражарско место од страна на ул.„Македонско-косовска...

Македонија 13.03.21 | 10:02

Одбележување на 40-годишнината од формирањето на единицата „Тигар“

Во касарната „Илинден“ во Скопје денеска ќе се одржи свеченост по повод одбележувањето на 40 години од формирањето на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“. Како...

Црна хроника 29.09.20 | 17:11

Пукање во близина на касарната „Илинден“

Синоќа во 19.15 часот во Полициската станица Карпош, од касарната „Илинден“ било пријавено дека на околу 100 метри од касарната во правец кон бул.„Словенија“ неколку...

Црна хроника 04.05.19 | 14:12

Детали за инцидентот со ранетиот припадник на Тигрите во „Илинден”

МВР излезе со детали за инцидентот во касарната Илинден. Во 15,00 часот пријавено е дека во касарна Илинден полицискиот службеник З.М. (26) при подготовка на оружјето за...

Црна хроника 03.05.19 | 21:07

Припадник на „Тигрите“ ранет во касарната „Илинден“

Од Министерството за внатрешни работи го потврдија инцидентот во којшто припадник на единица за специјални задачи „Тигар“ е повреден од истрел на огнено оруже попладнево...