Ознака: карим бензема
Фудбал 29.05.23 | 15:50

На маса се 200 милиони евра: Дали Бензема ќе му се приклучи на Роналдо во Саудиска Арабија

– Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, добил понуда од Саудиска Арабија, пишува „Relevo“.   Владата на Саудиска Арабија на 35-годишниот Французин му нуди договор...

Фудбал 02.04.23 | 18:24

Маестрелно: Хет-трик во само шест и пол минути на Бензема

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна хет-трик во првото полувреме на денешниот натпревар со Ваљадолид во 27. коло од шпанската Ла Лига. Триесет и петгодишниот...

Фудбал 15.03.23 | 17:20

Бензема останува во Реал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема ќе го продолжи договорот со клубот, објави „Л’Екип“. Триесет и петгодишниот напаѓач постигна вербален договор со „Кралевите“...

Фудбал 05.02.23 | 13:44

Го стигнуваат годините: Бензема бара да му донесат уште еден напаѓач

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Карим Бензема, побарал од клупскиот претседател Флорентино Перез да ангажира на крајот од сезоната квалитетен напаѓач, пренесуваат...

Фудбал 19.12.22 | 18:37

Бензема се збогува од францускиот дрес

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објави денеска преку социјалните мрежи дека веќе нема да настапува за француската репрезентација за која во текот на кариерата...

Фудбал 20.11.22 | 08:26

Шок за светскиот шампион: Бензема ќе го пропушти Светското првенство

Напаѓачот Карим Бензема ќе го пропушти Светското првенство во 2022 година, објави официјалниот сајт на Француската фудбалска федерација. На 34-годишниот Французин му...

Фудбал 19.10.22 | 12:18

Испрати нежна порака за „Златната топка“: Ова е Џордан, девојката на Бензема

Џордан Озуна, девојката на Карим Бензема, на своите стории на Инстаграм сподели фотографија на која позира со напаѓачот на Реал Мадрид со што му честита на добивањето...

Вести 17.10.22 | 22:44

„Златната топка“ за Бензема и Путелјас

Напаѓачот на европскиот првак Реал Мадрид, Карим Бензема ја освои вечерва наградата „Златна топка“ која традиционално се доделува во изборот на списанието Франс фудбал,...

Фудбал 29.08.22 | 12:54

Бензема: Златната топка е мојот сон уште од детството

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, одговори на прашањето за неговите шанси да ја освои Златната топка.  Да видиме што ќе се случи. Треба да го почекаме гласањето....

Фудбал 04.06.22 | 11:05

Бензема се откажа од жалба за пресудата во случајот со уцена на Валбуена

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, се откажа од жалбата во случајот со уцена на фудбалерот Матје Валбуена со видео од интимна природа. Судењето требаше да се одржи...

Фудбал 29.05.22 | 14:34

На малкумина вчера им беше јасно зошто е поништен голот на Бензема

Карим Бензема синоќа постигне гол, но помошниот судија веднаш означи офсајд, кој мораше да биде проверен со ВАР технологија. Гледањето на видеото траеше неколку минути,...

Фудбал 28.05.22 | 22:42

Итуралде: Голот на Бензема е оправдано поништен

Самиот финиш од првото полувреме во Париз донесе голема тензија и драма на теренот и трибините, бидејќи голот кој го постигна Бензема беше милиметарски прегледуван...

Фудбал 28.05.22 | 22:36

Поништен чист гол на Бензема!?

Фудбалерите на Реал Мадрид беа целосно инфериорни против Ливерпул во првото полувреме на Лигата на шампионите, меѓутоа од првата вистинска шанса дојдоа до погодок. Иако...

Фудбал 13.05.22 | 16:48

Бензема и Раул на вечната листа на стрелци за „Кралевите“

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на...

Балкан 11.05.22 | 16:47

Албанец близок до власта уапсен за грабежот на Бензема и 40 слични кражби

Високо позициониран албански политичар тесно поврзан со Владата на Албанија е уапсен минатата недела во заедничка акција на локалната полиција и Интерпол под обвинение...

Фудбал 20.04.22 | 23:34

Бензема промаши два пенали, Алаба и Асенсио погодија за победа на Реал Мадрид

Реал Мадрид ја запиша четвртата победа во шпанската Ла Лига, откако вечерва на гостински терен беше подобар од Осасуна со 3-1 и со тоа ја зголеми предноста пред ривалите...

Фудбал 07.04.22 | 17:47

Малку фалело Бензема да не игра против Челси поради банална причина, работата ја спасил масерот на Реал

Реал Мадрид го победи Челси со 1:3 во првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите, a херој на „кралевите“ повторно беше Карим Бензема. Феноменалниот француски...

Фудбал 16.03.22 | 08:11

Бензема неизвесен за мечот со Барселона в недела

Фудбалерите на Реал Мадрид, Карим Бензема и Ферлан Менди може да не играат на натпреварот од 29. коло на шампионатот на Шпанија против Барселона. Според „Marca“, утре Бензема...

Фудбал 10.03.22 | 10:19

Бензема: Беше многу тежок натпревар, но притиснавме до самиот крај и ја заслуживме победата

Францускиот напаѓач Карим Бензема, кој со хет-трик му донесе синоќа пласман на Реал Мадрид во четвртфиналето во Лигата на шампиони, истакна дека „кралскиот клуб“...

Фудбал 24.01.22 | 18:13

На Бензема му ја ограбиле куќата додека играше против Елче

Семејниот дом на францускиот напаѓач во редовите на Реал Мадрид, Карим Бензема, бил ограбен во неделата, што е вторпат од февруари 2019 година. Како што јавија шпанските...