Ознака: кариера
Кариера 11.11.22 | 08:03

ИТ е најперспективна индустрија за Македонија

Во последните 15 години македонскиот ИТ сектор бележи вртоглав развој. Од тоа кога скоро никој не знаеше за Македонија и неколку мали комапнии кои пружаа услуги по outsourcing  моделот...

Останати спортови 09.08.22 | 17:02

Серена Вилијамс објавува крај на тениската кариера

Серена Вилијамс, веројатно најдобрата тенисерка во историјата наскоро ќе објави дека ја завршува својата кариера. Веројатно тоа ќе се случи по настапот на УС Опен, по...

Останати спортови 21.05.20 | 21:42

Моника Селеш проговори за нарушеното здравје: Убодот со нож и ја прекина кариерата, сега се бори со друга траума

Поранешната прва тенисерка на светот,Моника Селес, чија брилијантна кариера како девојче ја прекина психопат кој ја прободе со нож, признала дека е со лошо здравје. Имав...

Останати спортови 26.02.20 | 15:36

Шарапова објави крај на кариерата

Руската тенисерка Марија Шарапова ја заврши кариерата, објави „Њујорк тајмс”. Триесет и двегодишната тенисерка на ваков чекор се решила поради зачестените повреди...

Естрада 11.01.20 | 10:48

Не е Аркан, овој човек е заслужен за кариерата на Цеца

Светлана Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата до денес многу го менуваше својот изглед. Имено, на естрадата веќе 28 години изгледа се поубаво. Цеца Ражнатовиќ имала...

Семејство 14.05.19 | 18:10

Еве што значи денот на раѓање: Во понеделник се раѓаат среќници, во четврток-успешни

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета за најсреќен. Се вели дека детето кое...

Фудбал 02.05.19 | 12:51

Крај за кариерата на Касиљас?

Иако од лекарскиот тим на Порто изјавија дека сè уште е рано за прогнози околу евентуалното враќање на Икер Касиљас на терените, шпанскиот кардиолог Хуан Антонио Корбалан...

Останати спортови 11.01.19 | 13:14

Енди Мареј со солзи се прости од кариерата

Енди Мареј, на емотивна прес конференција во Мелбурн, најавил дека Вимблдон би можел да му биде последен турнир во кариерата. Мареј неколку пати со солзи во очите раскажувал...