Ознака: ким кардашјан
Мода и убавина 24.07.20 | 09:46

На наша Марјана или на Ким – кому подобро му стои ова бикини?

Македонската водителка Марјана Станојковска на „Инстаграм“ позираше во секс бикини со животински принт, а со сличен костим за капење сме ја виделе и ријалити-ѕвездата...

Калеидоскоп 02.05.20 | 19:55

Се гордее со огромниот задник: Данијела е српската Ким Карадијан

Данијела Рајиќ е позната српска џет сетерка. Таа среќата ја пронајде во САД каде се омажи со НБА играчот Пол Џорџ. Додека тој игра кошарка ширум земјата таа објавува...

Естрада 01.03.20 | 19:38

Само Кардашијанки може да одат вака облечени во црква

Сестрите Ким и Кортни Кардашијан утрово заедно со нивните ќерки присуствуваа на неделна миса во Париз. За нештата да бидат побизарни, мисата ја водеше сопругот на Ким,...

Сцена 02.11.19 | 11:44

Овие познати дами имаат домашни секси видеа, а еве која од нив највеќе заработи!

Многу познати дами можеби немаа среќа во животот, па по своја или туѓа вина својата интима ја поделија со милиони луѓе на планетатата, а меѓу таквите се: Ким Кардашијан,...

Здравје 28.07.19 | 16:12

Тешката болест на Ким Кардашијан, сепак, се лекува – со кора од банана

Најпозната „тешка и неизлечива болест“, судејќи по таблоидите, е псоријазата на Ким Кардашијан. Но, нека бидат спокојни сите фанови, ете и за оваа болест постои лек,...

Семејство 18.05.19 | 12:21

Мислевте Норт е чудно? Слушнете го името на четвртото дете на Ким и Канје

Ким Кардашијан и Канје Вест конечно го објавија името на нивното четврто дете, родено од сурогат мајка. Ријалити ѕвездата на својот профил на „Твитер“  ја објави честитката...

Естрада 11.04.19 | 15:14

Ким Кардашијан станува адвокат

Во интервју за мајското издание на „Вог“, Ким Кардашијан открива дека сака да стане адвокатпо кривично право и дека во 2022 година планира да го полага правосудниот испит....

Сцена 19.02.19 | 11:37

Ким, Клои и Кајли поднеле барања за брендирање на имињата на нивните деца

Ким и Клои Кардашијан и Кајли Џенер поднеле документација со кои бараат имињата на нивните деца да се заштитат како трговски марки. Со тоа, имињата Норт, Сент, Чикаго,...

Калеидоскоп 06.12.18 | 18:20

Ламар Одом ги открива валканите тајни на семејството Кардашијан

Биографот на НБА ѕвездата Ламар Одом – ​​Крис Палмер најави шокирачки пикантерии околу заедничкиот живот на играчот со Клои Кардашијан. Партнерката го откачи во момент...