Ознака: карбинци
Црна хроника 21.07.21 | 17:47

Пожар во Карбинци, евакуирано лице со инвалидитет од опожарена вила

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, а веќе е зафатена голема површина...

Сервиси 12.01.21 | 23:30

Надојдената река го урна единствениот пешачкиот мост во Карбинци

Надојдените води го срушија единствениот пешачки мост на Козјачка река во општина Карбинци, пренесува Сител. -Се зголемува должината, за некаде околу 1 километар повеќе...

Економија 07.12.20 | 15:13

Бараат поголема цена и откуп на вишокот собран тутун: Тутунарите од Карбинци излегоа на протест

Тутунопроизводителите од селата во околината на Карбинци утринава три часа протестираа пред откупниот пункт во село Карбинци. Бараат повисоки цени за собраниот тутун,...

Црна хроника 10.10.20 | 12:04

Возач удрил пешак и побегнал од местото на несреќата, пoлицијата трага по него

Возач во селото Карбинци удрил во пешак и избегал од местото на несреќата. Според соопштението на СВР-Штип, настанот се случил вчера на регионалниот пат во село Карбинци,...

Црна хроника 27.07.20 | 14:12

Собирачи на пластика и земјоделци ја палат депонијата во Карбинци

Собирачи на пластични шишиња, но и земјоделци кои имаат ниви околу депонијата во близина на селото Карбинци вчера ја заплаиле, а утринава исто така чади, информира директорот...

Македонија 12.07.20 | 19:14

Мицкоски: Убеден сум во мудроста на народот, во тој пиреј и дека најмалку 2:1 ќе ги победиме!

Пред историски најголемта победа сме, а од 16 јули треба да се засукаат ракавите и тој предизвик не е лесен, но колку што крајната цел е поголема, толку победата е поголема,...

Македонија 03.06.20 | 22:41

И во Карбинци важи забраната за движење од четврток 21 часот до понеделник до 5 часот наутро

И општина Карбинци е додадена на списокот на општини кои ќе бидат под 80-часовен полициски час. Владата прати дополнение на одлуките од 60. седница во кое објави дека Карбинци...

Црна хроника 02.11.19 | 16:11

Вратена куќата на Ристе од Карбинци – извршителката ја запрела постапката

Наместо да продолжи со одземањето на куќата и фармата со кози, извршителката во Штип решила да му ја врати куќата и покуќнината на земјоделецот Ристе Бањоглав од Карбиници,...

Црна хроника 31.10.19 | 20:50

Со извршители избркано цело семејство на улица

По тригодишна голгота поради заем од 10 илјади евра, семејството на поранешниот кандидат за градоначалник на Карбинци, Ристе Бањоглав, денеска како на филм остана на...

Црна хроника 08.10.19 | 15:49

Не застанал кога го стопирале, се обидел да удри полицаец, на крај се дал во бегство

Вчера претпладне ,полициски службеници од СВР Штип го привеле О.Е. (32) од с. Оџалија, општина Карбинци. На ул. „Партизанска“ во Штип тој со своето возило „опел астра“...

Црна хроника 01.09.19 | 22:02

Гори над село Горни Балван во општина Карбинци

Гори нискостеблеста шума и сува трева над селото Горни Балван во општина Карбинци, информира командирот на ТППЕ Штип, Тони Атанасов. Во гасењето на пожарот биле ангажирани...

Црна хроника 24.08.19 | 18:56

Пожар во Карбинци

Гори сува трева, багрем и ниско стеблеста шума во Општина Карбинци. Дванаесет пожарникари со три противпожарни возила, но и со рачни пумпи и лопати од 11 часот го гаснат...

Црна хроника 04.05.19 | 16:05

Жител на Карбинци тешко повреден најден на улица во Штип, инто пренесен на скопските клиники

Вчераутро било пријавено дека во Штип на улицата “Широк Дол“ бил пронајден повреден Ј.К. (62) од с. Кучица – општина Карбинци. Со возило на Итна медицинска помош тој...