Ознака: каранбол
Црна хроника 11.09.20 | 22:02

Каранбол кај Радовиш: Се судрија пет автомобили, неколкумина полесно повредени

Во сообраќајка која се случи попладнево во 16:30 часот на местото „Директорска кривина“, на патот Радовиш-Штип, учествувале пет автомобили, при што неколку лица се полесно...

Црна хроника 18.12.19 | 11:13

Стоел до автомобилот, кога на него налетал „мерцедес“

Маж е тешко повреден во карамболот што се случи вчера попладне во 17.00 часот на автопатот Куманово – с.Табановце, кај с.Долно Коњаре. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна...

Црна хроника 15.12.19 | 13:11

Каранбол на „Александар Македонски“: Се судриле два камиони и пет коли, еден тешко повреден

На крстосницата од булеварот „Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале дури седум возила, а пет лица се здобиле со телесни повреди. Според...

Калеидоскоп 07.08.19 | 11:04

Луксузен карамбол на „порше“, „бентли“, „мекларен“

Момче во Челси направил вистински карамбол кога со своето “ауди“ влетал право во луксузните автомобили паркирани на улицата, пишуваат од британското списание „Метро“. Во...