Ознака: капиштец
Црна хроника 10.08.20 | 22:30

Неколкумина физички нападнале 16-годишно момче во Капиштец

На 10.08.2020 во 00:30 часот С.Ј.(42) од Скопје пријавила дека на 09.08.2020 околу 23:00 часот на ул. „Народен фронт“ нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од В.Г. и уште неколку...

Скопје 27.07.20 | 14:06

Ова се промените во наплатата на две паркиралишта во Капиштец

Се воведуваат промени во начинот на организирање и наплата на паркиралиштето „Дилајла“ и подземното паркиралиште во ООУ „Киро Глигоров“ во населбата Капиштец во...

Вести 14.04.20 | 09:36

Нема седење ни на клупа: Во паркот во Капиштец клупите со најлони

На социјалните мрежи се објавени фотографии на кои се прикажани клупите во паркот во Капиштец обвиткани со најлон со што се спречува седење. Граѓаните се револтирани,...

Црна хроника 06.02.20 | 18:54

Две момчиња се тепаат, а стотина други страсно навиваат

Две момчиња со боксерски ракавици се тепаат, а околу нивпублика од стотина други, но и возрасни луѓе, страсно навиваат. Снимката, која веројатно е направена од мобилен...

Сервиси 24.01.20 | 23:33

Дел од Капиштец утре без струја

Дел од корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“ во Општина Карпош утре од 11:00 до 14:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Како што информира Регионалниот...

Скопје 03.09.19 | 14:46

Богдановиќ: Просторот во новото училиште е 100 проценти за јавното образование

По информациите кои излегоа во јавност дека новото училиште „Киро Глигоров“ во населба Капиштец нема потпис за технички прием и дека училиштето е издадено на приватно...

Скопје 31.01.19 | 14:19

Се празнува Свети Атанасиј Велики во црквата „Свети Јован Крстител“ во Капиштец

Свети Атанасиј Велики бил голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен), Атанаска, Танас, Тане, Танаска,...

Скопје 17.01.19 | 12:39

Жителите на дел од Капиштец без вода: Инцидентен дефект на улица „Васил Ѓоргов“

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека без вода утринава ќе бидат дел од корисниците на улицата „Васил Ѓорѓов“ во скопската населба Капиштец „На...

Сервиси 07.01.19 | 23:25

Утре во Капиштец ќе нема вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 08.01.2019 година (вторник), поради уличен дефект на ул. „Васил Ѓоргов“ бр.3 4 во Капиштец ќе биде прекинато водоснабдувањето...

Скопје 13.12.18 | 08:24

Во Капиштец ќе нема вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека во текот на денот поради изведување на водоводен приклучок од ф-80 мм на улицата Козара бб  во Капиштец ќе има прекин...