Ознака: канје вест
Естрада 06.01.21 | 18:08

Развод на деценијата: Ким Кардашијан и Кање Вест ставаат точка на бракот

По бројните шпекулации за можниот развод на најмоќниот пар во светот на шоубизнисот, Ким Кардашијан и Кање Вест, се чини доаѓа и дефинитивнта потврда дека тие двајца...

Калеидоскоп 25.09.20 | 20:05

Кање Вест објави икона од Климент Охридски

Американскиот рапер и кандидат за претседател на САД, Кање Вест, на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување,...

Калеидоскоп 15.07.20 | 15:41

Пропадна кандидатурата на Канје Вест за претседател

Популарниот рапер Канје Вест, наводно, бил исфрлен од кампањата за претседател на САД, по помалку од две недели од објавувањето на информацијата дека ќе се кандидира...

Калеидоскоп 09.07.20 | 12:19

Уште во февруари: Канје Вест откри дека го прележал коронавирусот!

Канје Вест пред неофицијално да се кандидира за претседател на САД, откри дека го прележал коронавирусот. Тој во интервју за „И Њуз“ потврди дека го прележал вирусот...

Свет 08.07.20 | 23:21

Кандидатот за претседател на САД за „Форбс“: Вакцината против корона ќе нè спречи да влеземе во рајот

Раперот Кање Вест е „исклучително внимателен“ за можната вакцина против коронавирусот, зашто верува дека таа би можела да ги спречи луѓето да влезат во рајот. 42-годишниот...

Свет 08.07.20 | 09:48

Канје Вест ги обвини демократите за расизам и ја потврди кандидатурата за претседател

Американскиот рапер Канје Вест потврди во интервју за „Форбс“ објавено во средата дека ќе се кандидира за претседател оваа година и ја обвини Демократската партија...

Свет 05.07.20 | 15:16

Раперот Кање Вест објави дека ќе се кандидира за претседател на САД

Познатиот американски рапер Кање Вест го избра Денот на независноста да објави дека ќе се кандидира за претседател на САД, но не е јасно дали има поднесено било какви...

Естрада 27.04.20 | 09:06

Канје Вест стана милијардер

Американското списание „Форбс“ објави дека раперот Канје Вест, како претходно и неговата сопруга Ким Кардашијан, се вброи меѓу луѓето што имаат над милијарда долари...

Естрада 01.03.20 | 19:38

Само Кардашијанки може да одат вака облечени во црква

Сестрите Ким и Кортни Кардашијан утрово заедно со нивните ќерки присуствуваа на неделна миса во Париз. За нештата да бидат побизарни, мисата ја водеше сопругот на Ким,...

Музика 09.11.19 | 09:02

Канје сака легално да го промени името, во игра е Христијански Гениј Милијардер

Неодамна Канје Вест размислуваше да престане со рапување, затоа што тоа се коси со неговата новопронајдена духовна страна. Раперот целосно се посвети на црквата и верата,...

Семејство 18.05.19 | 12:21

Мислевте Норт е чудно? Слушнете го името на четвртото дете на Ким и Канје

Ким Кардашијан и Канје Вест конечно го објавија името на нивното четврто дете, родено од сурогат мајка. Ријалити ѕвездата на својот профил на „Твитер“  ја објави честитката...