Ознака: канализација
Твитови 30.09.19 | 20:46

Две слики, 1000 лаги!


Скопје 25.09.19 | 19:21

Бараат фекална канализација: Жителите на Усје го блокираа сообраќајот на „Борис Трајковски“

Жителите на населбата Усје во општина Кисела Вода попладнево го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“. Жителите бараат изградба на секундарна мрежа...

Македонија 09.09.19 | 08:52

Протест во Другово: Или канализација или до Охрид преку Прилеп!

Жителите на кичевското населено место Другово денеска ќе излезат на протест во 10:30 часот со блокада на регионалниот пат за Охрид. Тие ќе протестираат поради ветената...

Калеидоскоп 04.09.19 | 09:27

Охрид SOS: Откако заврна во Охрид реалноста (канализацијата) која упорно се игнорира „исплива“ на површина

Охрид SOS изминативе денови на социјалните мрежи спореди фотографии и видео со кое ја прикажува загаденоста на Охридското езеро. Пред некој ден заврна во Охрид. Само...

Македонија 26.12.18 | 09:04

Што е капитална инвестиција за Заев? Неколкуметарска водоводна и канализациона мрежа во Визбегово!

Премиерот Зоран Заев вечерва во гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија „24“ одговарајќи на новинарско прашање поставено од новинарот на ТВ 21 Фатмир Алиу...