Ознака: Канал 77
Македонија 11.03.21 | 16:30

Почина основачот на радиото „Канал 77“

Ненадејно, како последица на кардиоваскуларни проблеми, на 55-годишна возраст почина Горан Гаврилов, основач и управител на националното радио „Канал 77“. Гаврилов беше...

Македонија 17.12.20 | 11:26

Ништо не е случајно: Укинувањето на историјата по барање на Бугарија Заев веќе го најави

Најавата дека од следната учебна година во основното образование нема да се изучува предметот историја туку дека тој ќе спои со општествени науки министерството за...

Македонија 28.11.19 | 11:04

Милчин: Не е само „Рекет“, има и други афери

Во емисијата „Стадион” на „Канал 77″ гостуваше Владимир Милчин, кој говореше дека оваа влада не донесе правда, туку и се задушува и барањето за правда. Единствената...

Македонија 24.08.19 | 17:10

Димовски и Бежовски во „Стадион“ на Канал 77: „Рекет“ го дискредитира целиот правосуден систем

Влегуваме во нова, целосно сива зона, од која тешко ќе се излезе, бидејќи сега проблемот не е само Специјалното јавно обвинителство, туку тој навлегува во сите пори на...