Ознака: канал 5
Македонија 07.04.22 | 14:09

Канал 5 подготвува тужба против порталот „Независен“

Тешки клевети и навреди и измислени тези кои немаат основа, заедно со претходно недозволено преземање на наши прилози и текстови ќе бидат доставени до ОЈО за „парамедиумот“...

Македонија 22.12.21 | 17:15

Христијан Мицкоски вечерва гостин во „Само вистина“

Вечерва во „Само Вистина“ на Канал 5 ќе гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Дали новиот владин кабинет ќе донесе промени во државата? Се плаши ли опозицијата...

Македонија 10.09.21 | 13:42

Роберт се извини што го понесоа емоциите: Тоа не беше својствено за целиот наш тим на Канал 5

Почитувани гледачи, поради огромната завчерашна трагедија во Тетово, денес си дозволив пласирање на огромна количина на емоции и мои лични ставови насочени кон одговорни...

Македонија 29.01.21 | 12:27

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостин во „Само интервју“ на Канал 5

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе гостува во „Само интервју“ на Канал 5 во 18,30 часот. Вечерва, во првото во новата сезона, „Само Интервју“, ќе гостувам...

Македонија 31.05.20 | 16:30

Канал 5 против ТВ 24, втор дел

Канал 5 ТВ помина голгота, нашиот главен уредник животна драма и трагедија, и ги советувавме и молевме медиумите да внимаваат. Дел од нив ни се подсмеваа зошто нашите...

Македонија 24.04.20 | 16:49

Новинарот Гоце Михајловски е на домашно лекување, негативни се резултатите на осумина кои беа во изолација

„Канал 5“ соопшти дека главниот и одговорен уредник на телевизијата Гоце Михајловски кој е заболен од ковид-19 од минатиот викенд е пуштен на домашно лекување и е во...

Здравје 10.04.20 | 18:40

Институтот за јавно здравје врши контрола за состојбата на останатите вработени и колеги на Михајловски

Институтот за јавно здравје врши контрола за состојбата на останатите вработени и колеги на заразениот со Ковид 19 новинар од Канал5, каде лекарите епидемиолози денеска...

Македонија 10.04.20 | 12:19

Канал 5: Гоце Михајлоски имаше прв негативен тест, веднаш јави за позитивниот тест

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која зема замав и за жал, исклучок не беше и еден наш колега, Гоце Михајлоски. Како...

Македонија 14.07.19 | 09:39

Судијките од Апелација Роза, Розалинда и Бети, скандалозно ѝ подарија 400.000 евра на Канал 5 ТВ

Апелациониот суд во Скопје, преку судијките Роза Ѓорѓиева, Розалинда Ристеска и Елизабета Дуковска, донел пресуда со која на Канал 5 телевизија и подарува околу 400.000...

Македонија 14.07.19 | 08:45

Милошоски: Дали уредниците на ТВ Канал 5 ќе ги искористат добрите релации со Владата и ќе истражуваат за Мартин Нешковски?

Во 2015 година, ТВ Канал 5 слабо известуваше за убиството на Мартин Нешковски, а после објавата на “бомбата” од Зоран Заев, во траење од 3 минути. Една угледна новинарка,...

Македонија 25.04.19 | 18:55

Мицкоски: Државата брутално се меша во верските заедници

На централниот дневник на Канал 5 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој за случувањата во ИВЗ запраша како тоа да не е информиран премиерот на...

Македонија 25.04.19 | 18:38

Мицкоски: Ние граѓаните не ги делиме според етничка и политичка припадност

Ние во оваа кампања се обраќаме кон сите граѓани во Република Македонија без разлика на етничкиот етникум на којшто припаѓаат верската припадност. Јас концесии немам...

Економија 01.03.19 | 11:56

„Канал 5+“ замина во историјата – АВМУ ѝ ја одзеде дозволата за работа

Поради неплатен годишен надомест за дозвола за телевизиско емитување во законски утврдениот рок, 30 дена од денот на приемот на фактурата, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни...

Македонија 24.01.19 | 22:59

Спасовски: Важно е да избереме кандидат кој ќе биде достоен за претседател

За Македонија е многу важно да избереме кандидат кој ќе биде достоен да ја извршува функцијата претседател, бидејќи престојат многу важни процеси за државата, остварување...