Ознака: камка тоциновски
Твитови 19.02.20 | 13:19

Камка Тоциновски: Државата нема пасоши, аптеките етил алкохол, што е следно?


Култура 20.10.19 | 13:18

Публиката извикуваше браво и направи круг околу екипата на „Врба“ на светската премиера во Рим

Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба“ во...

Култура 21.09.19 | 16:51

Смртната казна како тема е секогаш интригантна

Имаме одличен текст, одличен режисер, па се надевам дека и претставата ќе има долг век, вели во интервју за „Република“ актерката Камка Тоциновски, која го толкува главниот...

Економија 21.02.19 | 20:32

Македонската царина не дозволува да се подигне пратка зашто не е нагласено Северна пред Македонија?!

Пратка испратена од Германија до Република Македонија не може да биде подигната од царина затоа што во името на државата недостасувало „Северна“. Актерката Камка...