Ознака: камиони
Македонија 14.03.20 | 20:24

Конвој македонски превозници заглавени на италијанската граница успешно вратен дома

Министерството за надворешни работи информира дека по добиената информација за повеќемина заглавени македонски автопревозници на италијанско-словенечката граница,...

Економија 31.01.20 | 18:30

Царината потврди: 11 камиони се дел од пратка од 42 камиони со РДФ-отпад

Царинските власти потврдија дека 11-те камиони запрени завчера на граничниот премин „Богородица“, натоварени со т.н. РДФ-отпад, биле само дел од поголема пратка и дека...

Свет 03.01.20 | 11:51

Камионска компанија нема да вработува пушачи

Американската компанија за изнајмување камиони „Ју-хол интернејшанл“ соопшти дека отсега нема да вработува „корисници на никотин“ односно пушачи на цигари, како...

Црна хроника 04.09.19 | 14:19

Македонец загина во судир во Полска

Триесет и петгодишен Македонец вчера загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 16 часот во близина на Пјотркув, Полска. До несреќата дошло при судир на...

Балкан 15.04.19 | 23:23

Го врзале чуварот и го запалиле целиот возен парк на приватна градежна фирма

Маскирани и вооружени напаѓачи изминатата ноќ во селото Превалац кај Врање, го врзале стражарот и го запалиле целиот возен парк на приватното претпријатие „5Д“. Пожарот...

Сервиси 24.01.19 | 10:14

Укинта забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар е укината изутрина во седум часот, а се уште е во сила забраната на превојот Стража,...

Сервиси 17.12.18 | 18:07

Забрана за камиони на неколку патни правци поради снегот

На патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража од 17.35 часот поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти...