Ознака: Камила
Свет 24.04.20 | 20:07

Кралицата му наложи на Чарлс да се разведе од Камила

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила набргу ќе ја прослават 15-годишнината од бракот, кој е стабилен и среќен, барем надворешно. Но, таблоидот „Глоуб“ пишува дека...

Калеидоскоп 08.03.20 | 19:35

Меган Маркл со еден потег ја збеснала Камила

Одвојувањето на Меган и Хари не престанува да предизвикува непријатности во кралското семејство, а британските медиуми известуваат дека Меган со еден потег успеала...

Калеидоскоп 30.01.20 | 20:32

Ме кријат половина век за да избегнат скандал: Сајмон Дорант Деј тврди дека е син на Камила и Чарлс

Сајмон Дорант Деј (53), инженер од Австралија, тврди дека е вонбрачно дете на принцот Чарлс и Камила Паркер и, како што вели тоа сака да го докаже пред Врховен суд. Сајмон...

Сцена 22.01.20 | 10:43

Камила откри дали ќе ѝ недостигаат Меган и Хари: Одговорот боли

Меган Маркл и Хари направија голем скандал во медиумите кога објавија дека се повлекуваат од кралските должности. Меган веќе некое време е во Канада, каде вчера ѝ се...