Ознака: Камила
Живот 14.02.23 | 10:22

Британската кралица Камила е позитивна на коронавирус

Британската кралица Камила е позитивна на коронавирусот, објави Бакингемската палата. -По претрпените симптоми на настинка, Нејзиното Височество e позитивнa на тестот...

Скопје 03.04.22 | 16:45

Првата двогрба кабила се роди во Скопје ЗОО

Од Зоолошка градина Скопје денеска на нивниот фејсбук-профил соопштија дека се родило бебе – двогрба камила. За првпат имаме бебе од видот двогрба камила (Бактријан)...

Калеидоскоп 14.02.22 | 15:48

Сопругата на принцот Чарлс позитивна на Ковид-19, иако е вакцинирана во три дози

Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, е заболена со коронавирус. Пред неколку дена и принцот беше позитивен на Ковид-19, а моментално двајцата се наоѓаат во изолација,...

Калеидоскоп 18.02.21 | 13:36

Украл младенче од камила за да и го подари на својата девојка

Полицијата во Дубаи уапсила човек затоа што украл скапоцено младенче од камила, со цел да ѝ го подари на девојка сѝ за роденден. Како што објави државниот весник на Обединетите...

Калеидоскоп 06.10.20 | 15:40

Хаос на кралскиот двор: Кралицата наредила Чарлс да се разведе од Камила!

Љубовната приказна која од самиот почеток е една од најконтроверзните сигурно е онаа на британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила Паркер Боулс. Својата романса...

Свет 24.04.20 | 20:07

Кралицата му наложи на Чарлс да се разведе од Камила

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила набргу ќе ја прослават 15-годишнината од бракот, кој е стабилен и среќен, барем надворешно. Но, таблоидот „Глоуб“ пишува дека...

Калеидоскоп 08.03.20 | 19:35

Меган Маркл со еден потег ја збеснала Камила

Одвојувањето на Меган и Хари не престанува да предизвикува непријатности во кралското семејство, а британските медиуми известуваат дека Меган со еден потег успеала...

Калеидоскоп 30.01.20 | 20:32

Ме кријат половина век за да избегнат скандал: Сајмон Дорант Деј тврди дека е син на Камила и Чарлс

Сајмон Дорант Деј (53), инженер од Австралија, тврди дека е вонбрачно дете на принцот Чарлс и Камила Паркер и, како што вели тоа сака да го докаже пред Врховен суд. Сајмон...

Сцена 22.01.20 | 10:43

Камила откри дали ќе ѝ недостигаат Меган и Хари: Одговорот боли

Меган Маркл и Хари направија голем скандал во медиумите кога објавија дека се повлекуваат од кралските должности. Меган веќе некое време е во Канада, каде вчера ѝ се...