Ознака: камери
Македонија 28.09.20 | 13:24

Спасовски: Поставување камери на крстосници и „боди камерите“ на полицајците е еден од најголемите предизици

Проектот за поставување камери на крстосници и „боди камерите“ на полицајците е еден од најголемите предизици и ставот, како мој, така и на МВР, е секогаш кога ќе се...

Црна хроника 13.09.20 | 17:28

Спасовски: Врвен приоритет ќе биде поставувањето камери по улиците за да се стави крај на брзото возење

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека еден од врвните приоритети на МВР во претстојниот мандат ќе биде поставувањето камери по улиците за да се...

Македонија 09.09.20 | 14:50

Сообраќајните полицајци во Скопје и Тетово ќе добијат камери за тело

Преку инсталирање камери на опремата на самите полициски службеници, Министерството за внатрешни работи ќе ги следи евентуалните неправилности во сообраќајот и истовремено...

Црна хроника 08.11.19 | 21:21

Спасовски: Камерите на скопските улици не служат за сообрќајни казни, туку само за надзор

Камерите од видеонадзорот во градот не се за казнување, туку тие до пред две-три години беа користени од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), рече вечерва...

Балкан 01.10.19 | 21:15

Внимавајте, се снима: Од 15 октомври ќе се постават 56 камери на автопатот Ниш – Белград

Од 15 октомври на автопатската делница Ниш – Белград од автопатот Е-75 ќе се започне со поставување на 56 камери кои ќе ја снимаат брзината на возилата. Камерите ќе бидат...

Македонија 13.06.19 | 13:22

Ќе се поставуваат камери за следење на сообраќајот

Министерството за внатрешни работи изготува законски измени со цел да се воведе електронски систем во надзор на безбедноста на сообраќајот со поставување безбедносни...

Црна хроника 31.05.19 | 12:37

Украдени камерите за следење на рисот во Маврово

Непознати сторители украле две видео камери со кои се следи движењето на животните и рисот во националниот парк „Маврово”. Според СВР Тетово кражбата вчера ја пријавил...