Ознака: камера
Калеидоскоп 30.04.21 | 11:18

Професорот заборавил да ја исклучи камерата после онлајн час: Му пришла сопруга и еве го бламот на годината

Онјалн наставата донесе многу возбудувања, а има и такви кои пандемијата на корона ќе ја паметат по бламовите кои ги доживеале поради нестручното ракување со камера. Еден...

Црна хроника 10.01.21 | 14:42

На камера го фатиле како краде

Тетовската полиција успеала да открие осомничен на кражба во локал во Јанчиште, откако бил снимен од камерата за видео надзор. Кражбата се случила ноќта меѓу петокот...

Калеидоскоп 09.10.20 | 22:33

Чесно се избламира: Крадец ја изгуби „борбата“ со надзорната камера

Надзорните камери во едeн локал за брза храна во Белград го снимиле комичниот обид на еден провалник да го онеспособи системот за надзор. Тој се качи на една од масичките,...

Црна хроника 26.08.20 | 14:54

Штипјанец поставил камера на гробот на својот син за да дознае кој го краде цвеќето

Ожалостен штипјанец инсталирал камера на гробот на својот син за да види кој во претходните четири години секојдневно ги краде свежо поставените цвеќиња, објави штипската...

Калеидоскоп 03.11.19 | 23:20

Жена тврди дека снимила дух

Мени Питосциа, 46-годишна жена од Канада со камерата која и се наоѓа пред влезната врата тврди дека снимила дух. Таа јавно го сподели видеото и го подели светот. Едни велат...