Ознака: камер идризи
Твитови 13.05.21 | 21:16

Камер вози и мафта со пиштолчето, ама Велимир не го знае како таков

Вчера убиениот Камер Идризи заедно со Мане, кумот на градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски. Камбер вози и мафта со пиштолчето. Изгледа му бил советник на Велимир...

Црна хроника 13.05.21 | 19:40

Смилевски за убиениот Идризи: Од четири години до вчера бевме другари

На фотографијата со која се објави веста дека убиениот во Бутел е Камер Идризи покрај него е и градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски. Смилевски вели дека со Камер...

Црна хроника 13.05.21 | 10:48

Убиениот во Бутел е Камер Идризи, лице познато на полицијата

Лицето кое беше убиено во синоќешната престрелка во скопската населба Бутел, е 43-годишниот Камер Идризи од Скопје, објави „Коха“. Идризи како што пишува, и е познат...

Црна хроника 13.05.21 | 10:19

Од црн џип биле испукани 90 куршуми, но мотивите зошто се убиени на Бајрам засега се непознати

Едно лице е убиено во синоќешната престрелка што се случила во скопската населба Бутел велат од МВР од каде повеќе детали најавуваат за во текот на денов. Неофицијално,...